Daudzviet Eiropā atjauno prasību nēsāt sejas maskas

Francijā, Dānijā un Grieķijā atjaunota Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktā prasība iedzīvotājiem obligāti nēsāt sejas maskas un citi ierobežojumi. Tomēr noteikumi ir spēkā reģionos, kuros ir daudz inficēto vai kuros ir augsts koronavīrusa izplatīšanās risks.

Francijas galvaspilsētas Parīzes mērija informēja, ka no pirmdienas, 10.augusta, sejas maskas obligāti jāvalkā par 11 gadiem vecākām personām ielās gar Sēnas upi, brīvdabas tirgos un citās vietās, kur ir grūti ievērot sociālās distancēšanās noteikumus. Lēmums stājās spēkā vakar un par tā neievērošanu draud 135 eiro sods.

Savukārt Dānijā sejas maskas jālieto sabiedriskā transporta pasažieriem vairākos apgabalos, tai skaitā Orhusas pilsētā.

Tikmēr Grieķijas valdība pieņēmusi lēmumu pieprasīt uzrādīt negatīvu Covid-19 testu ieceļotājiem no Beļģijas, Čehijas, Nīderlandes, Spānijas un Zviedrijas. Aizliegti koncerti un pasākumi, kuros skatītāji stāv kājās, bet vairākos apgabalos ierobežots atsevišķu tirdzniecības vietu darba laiks.

Bažas par tā dēvēto pandēmijas otro vilni pieaug arī citviet, un Somijas valdība pieļauj iespēju noteikt naudas sodu vai cietumsodu iebraucējiem no Covid-19 riska valstīm par pašizolācijas noteikumu neievērošanu. 

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti