Covid-19 izplatība pasaulē nesamazinās

Daļa valstu pakāpeniski atvieglo ierobežojumus, kuri palīdz cīņā pret koronavīrusu Covid-19, tomēr globālā pandēmija nav galā. Atsevišķos reģionos vīruss turpina strauji izplatīties un nonāvēt cilvēkus. Pašlaik vissliktākā epidemioloģiskā situācija ir Dienvidamerikā. Tikmēr no Eiropas valstu vadītājiem izskan mudinājumi labāk sagatavoties nākamai iespējamai pandēmijai.

ĪSUMĀ:

  • Pasaulē ar Covid-19 inficējušies 7,2 miljoni cilvēku, bet 411 tūkstoši - miruši.
  • Visvairāk inficēto ir ASV.
  • Pašlaik straujākā izplatība - Brazīlijā, kuras prezidents kritizē ierobežojumus un PVO.
  • Infekcija strauji izplatās arī Peru un Argentīnā.
  • Tikmēr ES vēlas labāk sagatavoties nākamai iespējamai pandēmijai.

Covid-19 izplatība pasaulē nesamazinās
00:00 / 03:19
Lejuplādēt

Līdz šim pasaulē ar koronavīrusu Covid-19 ir inficējušies vairāk nekā 7,2 miljoni cilvēku, bet 411 tūkstoši ir miruši no vīrusa izraisītām komplikācijām. Tā liecina Džonsa Hopkinsa universitātes apkopotie dati.

Joprojām visvairāk koronavīrusa inficēto ir Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) – 1,9 miljoni cilvēku.

Tomēr straujākais jaunatklāto saslimšanas gadījumu skaita pieaugums ir Brazīlijā, kur ir inficējušies vairāk nekā 739 tūkstoši cilvēku. Eksperti gan norāda, ka nepietiekami plašās testēšanas dēļ patiesais inficēto skaits varētu būt vēl lielāks.

Brazīlijas prezidents Žairs Boslonaru kritizē valstī noteiktos ierobežojumus, kurus viņš uzskata par nevajadzīgiem. Pagājušajā nedēļā viņš draudēja ar Brazīlijas izstāšanos no Pasaules Veselības organizācijas (PVO), apsūdzot to nekompetencē.

Arī Brazīlijas ārlietu ministrs Ernestu Araužu kritizējis PVO: “Ārlietu ministrija ar lielām bažām uzlūko Pasaules Veselības organizācijas rīcību Covid-19 krīzes laikā. Organizācijai acīmredzami trūkst neatkarības un caurskatāmības, un tā nespēj paskaidrot savus lēmumus. Mums ir jāsaprot, kas tam ir par iemeslu. Vai tas ir saistīts ar politisku spiedienu vai varbūt Pasaules Veselības organizāciju ietekmē kādi nevalstiski spēki? Daži saka, ka mums ir jāsagaida pandēmijas beigas, un tad jāizvērtē, kas notiek Pasaules Veselības organizācijā. Es tā nedomāju, jo tās nekonsekventie lēmumi traucē valstu cīņā ar vīrusu.”

Brazīlijas kaimiņvalstī Peru reģistrēto Covid-19 inficēto skaits ir pārsniedzis 200 tūkstošus. Peru ir pasaulē astotais lielākais Covid-19 saslimušo skaits. Neraugoties uz to, Peru varasiestādes atkal ir atvērušas pludmales peldētājiem un sērfotājiem.

Savukārt citā Dienvidamerikas valstī Argentīnā 9. jūnijā atklāti vairāk nekā 1000 jauni saslimšanas gadījumi, kas ir diennakts rekords. Tas notika dažas dienas pēc tam, kad galvaspilsētā Buenosairesā pastiprināja iedzīvotāju pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus. Kopš marta sākuma Dienvidamerikas pēc iedzīvotāju skaita otrajā lielākajā valstī reģistrēti vairāk nekā 24 tūkstoši Covid-19 inficēto, bet vīrusa nonāvēto skaits pārsniedzis 700.

Vairāku Eiropas valstu līderi vērsušies pie Eiropas Komisijas prezidentes Urzulas fon der Leienas ar aicinājumu Eiropas Savienībai (ES) labāk sagatavoties nākamai iespējamai pandēmijai. Kopīgā vēstulē, ko parakstījuši arī Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons, valstu vadītāji norādīja, ka ES haotiski reaģēja uz Covid-19 uzliesmojumu, jo, sākoties jaunā koronavīrusa izraisītās Covid-19 pandēmijai, daudzās bloka dalībvalstīs bija problēmas ar medicīnas preču piegādēm.

Valstu līderi mudināja ieviest kopīgus individuālo aizsarglīdzekļu, medicīnas iekārtu, medikamentu un vakcīnu iepirkumus, kā arī sadarboties kritiski svarīgo medicīnas preču krājumu veidošanā un piegādes avotu diversifikācijā, lai mazinātu atkarību no Ķīnas.

Vēstulē arī aicināts ieviest vienādus principus medicīnas statistikas datu apkopošanā, lai tie būtu labāk salīdzināmi, un piešķirt lielākas pilnvaras Eiropas Slimību profilakses un kontroles centram.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti