Dienas ziņas

Bērnu rehabilitācijas nedēļa «POGĀ»

Dienas ziņas

Māju tehnisko stāvokli pēta ar dronu

Vairākās Eiropas valstīs atkārtots Covid-19 uzliesmojums

Čehijā Covid-19 pandēmijas dēļ atkāpies veselības ministrs

Covid-19 straujās izplatības dēļ no amata atkāpies Čehijas veselības ministrs Adams Vojtehs. Amatpersona atzinusi, ka pārāk agra noteikto ierobežojumu mīkstināšana izrādījusies smaga kļūda.

“Es rūpīgi pārdomāju pašreizējo situāciju un nolēmu atkāpties no Čehijas Republikas veselības ministra amata. Es jau esmu iesniedzis atlūgumu premjerministram. Es vēlos ļaut aktīvāk cīnīties ar koronavīrusa epidēmiju, kas ilgs vēl kādu laiku.

Es nonācu Veselības ministrijā ar uzdevumu ieviest sistēmas izmaiņas, konceptuālas izmaiņas, tomēr epidēmija man neļauj tās pabeigt,” paskaidroja Vojtehs.

Premjerministrs Andrejs Babišs veselības ministra amatā jau iecēlis epidemiologu Romanu Prīmulu, kurš palīdzējis koordinēt valdības politiku infekcijas ierobežošanai. Jaunais  ministrs apsver iespēju ierobežot restorānu un bāru darbību, kā arī veikt citus pasākumus, lai apstādinātu Covid-19 uzliesmojumu.

Arī pats valdības vadītājs atzinis, ka pakļāvies vispārējam noskaņojumam vasaras sākumā un pieļāvis nepamatotu ierobežojumu mīkstināšanu. Čehijas valdība pavasarī ierobežoja pandēmiju, nosakot sociālās distancēšanās prasību un obligātu sejas masku valkāšanu iekštelpās, bet to atcēla pirms vasaras brīvdienām.

Patlaban Čehija ir otrajā vietā Eiropas Savienībā aiz Spānijas pēc jauno inficēšanās gadījumu skaita vienā dienā uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Ja pandēmiju neizdosies ierobežot, slimnīcās var pietrūkt vietas pacientu ārstēšanai.

Inficēto pieaugums novērojams arī Beļģijā, Itālijā un Lielbritānijā, kuras Covid-19 pavasarī skāris īpaši smagi. Kaut arī pašlaik šajās valstīs dienas saslimušo skaits nav tik liels kā kritiskākajos mēnešos, valdības ir gatavas nepieciešamības gadījumā reaģēt. Piemēram, Lielbritānijā, kur jau nedēļu reģistrē ap četriem tūkstošiem jaunu gadījumu dienā, valdība mudinājusi iedzīvotājus strādāt no mājām. Plānots arī ierobežot bāru un restorānu darbību. Vīruss Lielbritānijā prasījis vairāk nekā 41 tūkstoša cilvēka dzīvību.

Otrais Covid-19 vilnis, visticamāk, jau sasniedzis Franciju, Poliju, Nīderlandi un Spāniju. Veselības eksperti skaidro, ka atkārtots vīrusa uzliesmojums saistīts ar to, ka cilvēki atgriezušies no vasaras brīvdienām, atgriežas ikdienas darba un mācību ritmā, bet bieži aizmirst par drošības pasākumiem.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti