Būtiski nepieaug inficēšanās gadījumu skaits ar Ķīnas koronavīrusu

Ķīnas Tautas Republikas varas iestādes ziņo, ka no jaunā koronavīrusa “Covid-19” izraisītas slimības jau miruši 1770 cilvēki. Tomēr nav konstatēts būtisks inficēšanās gadījumu skaita pieaugums.   

Oficiālās Pekinas pārstāvji informēja, ka diennakts laikā vīruss prasījis 105 cilvēku dzīvības un reģistrēti 2048 jauni inficēšanās gadījumi. Savukārt gandrīz 11 000 cilvēku ir izveseļojušies un izrakstīti no slimnīcām.

Infekcijas epicentrā Hubei provincē arī aizliegta gandrīz visu transportlīdzekļu pārvietošanās. Izņēmums attiecas vienīgi uz ārkārtas dienestu transportu, kā arī transportlīdzekļiem, kas pārvadā pirmās nepieciešamības preces.

Tomēr eksperti pagaidām atturas prognozēt, vai izdosies novērst epidēmiju ārpus Ķīnas teritorijas. Nedēļas nogalē Taivanā no infekcijas miris kāds taksometra šoferis.   Viņš nav ceļojis uz ārzemēm, taču starp viņa pasažieriem bijušas personas, kas atgriezušās no braucieniem uz kontinentālo Ķīnu.

Sestdien par pirmo nāves gadījumu paziņojušas arī Francijas  varas iestādes. Slimības upuris ir kāds 80 gadus vecs tūrists no Ķīnas Hubei provinces, kas Francijā ieradies 16. janvārī. 

Lai meklētu risinājumus un novērstu tālāku vīrusa izplatīšanos, uz Ķīnu devusies Pasaules Veselības organizācijas ekspertu delegācija.

Vienlaicīgi no Ķīnas un citām Āzijas valstīm tiek evakuēti citu valstu pilsoņi. Pirmdien, 17.februārī, Sanktpēterburgā, piemēram, ieradās trīs sievietes, kas līdz šim atradās uz kuģa pie Kambodžas krastiem. Krievijā sievietēm tiks veiktas veselības pārbaudes. Arī ASV atgriežas gandrīz 400 pilsoņu, kurus pēc ielidošanas ievietos karantīnā.

Bailēs par vīrusa izplatību atcelti vairāki pasākumi ne tikai Ķīnā, bet arī citviet Āzijā. Piemēram, atcelta aprīlī paredzētā Pekinas starptautiskā autoizstāde, kā arī šonedēļ paredzētās imperatora dzimšanas dienas svinības Japānā.

KONTEKSTS:

2019. gada decembrī Ķīnā sākās jauna vīrusa izplatība. Jaunā vīrusa “Covid-19” uzliesmojuma epicentrs ir Ķīnas centrālās daļas pilsēta Uhaņa, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku.   Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas: Japānā, Filipīnās, Dienvidkorejā, Taivānā, Taizemē, Vjetnamā, Saūda Arābijā, Singapūrā, ASV, un Austrālijā. Pirmie gadījumi identificēti arī Eiropā – Francijā, Vācijā un Somijā.

Savukārt Pasaules Veselības organizācija (PVO) saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti