Panorāma

Valstiskuma balvu piešķir Knutam Skujeniekam

Panorāma

Putina sabiedrotā meitas slepkavībā Krievija vaino Ukrainu

Britu izlūkdienests: Krievijai trūkst dzīvā spēka

Britu izlūki: Krievijai Donbasā trūkst dzīvā spēka uzbrukumam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas armijai trūkst dzīvā spēka resursu, lai turpinātu kaujas Donbasā, teikts Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas jaunākajā ziņojumā par situāciju Ukrainas frontēs, kas balstīts izlūkdienestu informācijā.

Ukrainas sociālajos tīklos vēl 15. augustā parādījās video, kurā Luhanskas separātiskā veidojuma kaujinieki atsakās doties uzbrukumā.

Kā sacīja kaujinieki, līdz ar visa Luhanskas apgabala ieņemšanu viņu pienākums ir izpildīts un doties karot uz Doneckas apgabalu viņi atsakās, neraugoties uz komandieru draudiem un iebiedēšanu.

Krievija, pēc visa spriežot, cenšas motivēt papildspēkus, lai pastiprinātu savus regulāros formējumus Donbasā.

Komandieri, kā šķiet, ķeras pie tiešas materiālās stimulēšanas, bet dažas vienības tiek uzskatītas par nepietiekami uzticamām dalībai uzbrukuma operācijās, teikts Lielbritānijas ministrijas ziņojumā.

Problēmu pastiprina tas, ka Krievija karu dēvē par "īpašo militāro operāciju", bet tas ierobežo valsts pilnvaras, lai īstenotu tiesiskās piespiešanas mehānismus un panāktu iedzīvotāju piedalīšanos kaujās, teikts ziņojumā.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Karadarbības sākumā Krievija ieņēma Hersonas pilsētu, bet Ukrainas aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu galvaspilsētai Kijivai. Krievijas karaspēks masveidā pastrādāja kara noziegumus Kijivas apgabala pilsētās, nogalinot civiliedzīvotājus. Pēc ilgas pretošanās maijā Krievijas spēku kontrolē nonāca arī stratēģiski svarīgā Mariupoles pilsēta.

Krievijas karaspēks pēc atkāpšanās no Kijivas galveno uzmanību koncentrējis uz Ukrainas austrumiem, kur jūlijā pārņēma savā kontrolē visu Luhanskas apgabala teritoriju. Taču citviet okupācijas spēkiem nav izdevies būtiski pavirzīties uz priekšu. Ukraina saņem no Rietumiem  arvien vairāk moderno ieroču un īsteno pretuzbrukumus, lai atkarotu okupētās teritorijas.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti