Baidens neliecinās Trampa impīčmenta procesā

ASV bijušais viceprezidents un prezidenta amata kandidāts Džo Baidens ir paziņojis, ka nedotos liecināt prezidenta Donalda Trampa impīčmenta lietā, ja šāda pavēste no Senāta tiktu saņemta. Kā paziņojis Baidens, viņa liecināšana novērstu uzmanību no Trampa patiesajiem nodarījumiem.

Baidens neliecinās Trampa impīčmenta procesāUģis Lībietis

ASV Kongresa Pārstāvju palāta šomēnes nobalsoja par valsts prezidenta Donalda Trampa impīčmentu, nododot šīs lietas iztiesāšanu tālāk ASV Senātam. Viena no galvenajām Trampam izvirzītajām apsūdzībām saistīta ar prezidenta pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, aizturot Kongresa apstiprinātu militāru palīdzību Ukrainai apmaiņā pret prasību uzsākt izmeklēšanu pret bijušo ASV viceprezidentu Džo Baidenu un viņa dēlu Hanteru, kurš darbojies ukraiņu enerģētikas kompānijas valdē.

Tiesas process Senātā var izpausties dažādi. Viena no iespējām ir tikai izskatīt līdz šim izvirzītās apsūdzības un izanalizēt iegūtos pierādījumus. Vēl viena iespēja paredzētu jaunu liecinieku nopratināšanu. Un daudzi Trampa atbalstītāji ir aktīvi iestājušies par to, ka uz nopratināšanu vajadzētu izsaukt arī pašu bijušo viceprezidentu Džo Baidenu, kurš joprojām tiek uzskatīts par vienu no vadošajiem Demokrātu partijas prezidenta amata kandidātiem nākamā gada prezidenta vēlēšanās.

Pēc Ziemassvētku brīvdienām atsākoties priekšvēlēšanu kampaņai, Džo Baidens ir ticies ar saviem atbalstītājiem Aiovas štatā un, atbildot uz laikraksta "Des moines Register" redaktoru jautājumiem, Baidens atkārtoti uzsvēris, ka viņš nepakļausies pavēstei par liecību sniegšanu ASV Senātā prezidenta Trampa impīčmenta tiesas procesā. Kā uzsvēris Baidens, liecības sniegšana ļautu Trampam novirzīt visu uzmanību no prezidenta paša darbībām, jo tieši šādu taktiku Tramps ir piekopis jau gadiem ilgi. Baidens arī atzinis, ka pret viņu ir vērsts milzīgs apjoms melu, taču šobrīd neesot jautājums par viņu, bet gan par visas valsts un nācijas nākotni. Tieši Trampa sakaušana vēlēšanās esot galvenais priekšnoteikums, lai sasniegtu jebkādu progresu.

Tikmēr jau vairākas dienas Amerikas Savienotajās Valstīs un īpaši republikāņu partijai simpatizējošajos medijos nerimstas kaislības ap kaimiņvalstī Kanādā notikušo. Proti, Kanādas raidorganizācija CBC no populārās komēdijas „Viens pats mājās 2” ir izgriezusi septiņas sekundes garo fragmentu, kurā redzams pašreizējais prezidents Tramps. Telekanālā "Fox News" šāda rīcība nosaukta par cenzūru un vēršanos pret Trampu, bet pats Tramps šādu rīcību nosaucis par nožēlojamu. Raidsabiedrība CBC gan paskaidrojusi, ka no filmas kopumā ir izgrieztas aptuveni astoņas minūtes, lai tā atbilstu divu stundu televīzijas formātam. Turklāt šāda filmas saīsināšana notikusi jau 2014. gadā, kad Tramps pat vēl nebija uzsācis savu 2015. gada priekšvēlēšanu kampaņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti