Austrālija pakāpeniski atcels Covid-19 ierobežojumus

Austrālijas valdība šodien publiskojusi plānu, kas paredz pakāpeniski atcelt pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus, lai Covid-19 pandēmijas dēļ dīkstāvē esošie uzņēmumi varētu atsākt darbu.

Austrālija pakāpeniski atcels Covid-19 ierobežojumusUldis Ķezberis

  Austrālija ir viena no sekmīgākajām valstīm cīņā ar koronavīrusu Covid-19. 25 miljonu iedzīvotāju lielajā valstī līdz šim reģistrēti mazāk nekā 7000 inficēšanās gadījumu, no kuriem letāli bijuši 97. Robežu slēgšana un citi ierobežojumi Austrālijas lielākajā daļā ir palīdzējuši samazināt jaunu inficēšanās gadījumu skaitu diennaktī līdz viencipara skaitlim. Tomēr stingrie sociālās distancēšanās pasākumi ir atstājuši bez darba vairāk nekā miljonu austrāliešu un ik nedēļu valsts ekonomikai izmaksā aptuveni 2,5 miljardus ASV dolāru, apgalvo valdība.

  Premjerministrs Skots Morisons šodien uzslavēja valdības un sabiedrības panākumus vīrusa izplatības ierobežošanā un iepazīstināja ar plānu sociālās distancēšanās pasākumu mīkstināšanai. Plānu paredzēts ieviest trīs posmos.

  Pirmajā posmā iedzīvotāji varēs atkal satikt tuviniekus un draugus, bet darbu varēs atsākt uzņēmumi, izglītības iestādes un sporta zāles. Ārpus telpām vienkopus drīkstēs pulcēties līdz desmit personām, bet mājās vienlaikus varēs uzņemt ne vairāk par pieciem viesiem. Kāzu svinībās bez jaunlaulātajiem drīkstēs piedalīties vēl desmit cilvēku, bet bēru ceremonijas varēs apmeklēt ne vairāk kā 30 personu.

  Otrajā posmā privātos pasākumos ārpus telpām vienkopus drīkstēs pulcēties līdz 20 cilvēku. Skaistumkopšanas saloni un tetovēšanās saloni vienlaikus drīkstēs apkalpot ne vairāk par 20 klientu. Ne vairāk kā 20 cilvēku varēs kopīgi nodarboties ar sportiskām aktivitātēm ārpus telpām.

  Trešajā posmā būs atļauti ārtelpu pasākumi, kurus drīkstēs apmeklēt līdz 100 personām. Restorāni, kafejnīcas, kinotēatri un citas izklaides vietas vienlaikus varēs uzņemt ne vairāk kā 100 cilvēku. Darbu drīkstēs atsākt krogi un naktsklubi.

  Ja viss noritēs sekmīgi un Covid-19 neuzliesmos ar jaunu sparu, tad plāna trešajam posmam vajadzētu sākties jūlijā. Valdība cer, ka līdz jūlija beigām darbā varētu atgriezties 850 tūkstoši nodarbināto.

  Premjerministrs Morisons uzskata, ka ierobežojumi soli pa solim ir jāmīkstina, lai Austrālijas iedzīvotāji un ekonomika varētu atgūties un pielāgoties jaunajiem apstākļiem.

  “Plāns ir jāievieš pakāpeniski. Mums ir jābūt uzmanīgiem, lai nosargātu to, ko jau esam sasnieguši, taču mēs nedrīkstam būt bikli, ja vēlamies gūt turpmākus panākumus. Būs riski, būs problēmas, būs slimības uzliesmojumi, būs jauni inficēšanās gadījumi, būs neveiksmes. Ne viss notiks saskaņā ar plānu. Štatiem būs jāvirzās uz priekšu dažādos tempos, nepieciešamības gadījumā atkāpjoties no šī plāna, lai pielāgotos vietējiem apstākļiem. Neapšaubāmi būs cilvēciskas kļūdas. Neviens nav perfekts. Šie ir sarežģīti un ļoti neskaidri apstākļi, bet mēs nedrīkstam atļaut bailēm bremzēt mūsu virzību uz priekšu,” sacīja Morisons.

  Austrālijas mazākie štati un teritorijas jau ir mīkstinājuši daļu ierobežojumu. Savukārt valsts apdzīvotākie štati, kurus vīruss skāra visvairāk, vēl domās, vai pašlaik jau pilnībā ieviest valdības plāna pirmo posmu.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti