Rīta Panorāma

Intervija ar Cert.lv vadītāju Baibu Kaškinu

Rīta Panorāma

ANO bažas par holeras gadījumiem Haiti

Atklāj jaunus spīdzināšanas gadījumus Harkivas apgabalā

Atklāj jaunus spīdzināšanas gadījumus Harkivas apgabalā

Ukrainas varasiestādes turpina atklāt šausmas un postījumus, ko nodarījusi Krievija sagrābtajās Ukrainas zemēs. Pārmeklējot okupantiem atkarotās teritorijas Harkivas apgabalā, tiek ziņots par jauniem iedzīvotāju spīdzināšanas gadījumiem.

Ukrainas policija kādas dzīvojamās ēkas pagrabā atklājusi vēl vienu spīdzināšanas kameru. Kā ziņo policija – kad ciematā ienākuši krievu karavīri, viņi izdzinuši no mājas iedzīvotājus un apmetušies tur paši. Māja ir izlaupīta. Bet pagrabā izveidotajā spīdzināšanas kamerā ieslodzītie turēti necilvēcīgos apstākļos – sisti, iebiedēti un pazemoti.  

KONTEKSTS:

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Neraugoties uz Krievijas lēmumu anektēt plašas teritorijas Ukrainas austrumos un dienvidos, Ukrainas aizstāvji turpina atbrīvot okupētās teritorijas. Ukrainas no okupantiem atbrīvotajās teritorijās tiek uzieti masu kapi un spīdzināšanas vietas. Ukrainas bruņoto spēku nesen atbrīvotajā Izjumā atrasts masu kaps ar aptuveni 450 līķiem. Tikmēr citviet apdzīvotajās vietās tiek uzieti spīdzināšanas centri. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti