ASV tomēr neizraidīs ārvalstu studentus

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) tomēr atteikušās no pretrunīgā plāna anulēt uzturēšanās atļaujas ārvalstu studentiem, kuriem rudenī mācību procesu universitātes organizēs tiešsaistē. Tas darīts pēc tam, kad saistībā ar šiem plāniem  tiesā vērsās divas no slavenākajām ASV izglītības iestādēm – Hārvarda Universitāte un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts.

Līdz ar to studenti, kuriem piešķirtas F1 un M1 vīzas, varēs turpināt uzturēties ASV, pat ja visas lekcijas rudenī viņu izglītības iestādēs notiks tikai virtuāli.

Pagaidām lielākā daļa universitāšu vēl nav paziņojušas, kā rudenī plāno nodrošināt mācību procesu Covid-19 ierobežojumu dēļ. Tomēr arvien vairāk izglītības iestāžu liek noprast, ka klātienē lekcijas, visticamāk, nenotiks.

Ja uzturēšanās atļaujas tiktu anulētas, ASV būtu jāpamet vairāk nekā miljonam starptautisko studentu jeb gandrīz pieciem procentiem no visa augstskolu studentu skaita.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. 

Pasaulē ar jauno koronavīrusu inficējušies jau vairāk nekā trīspadsmit miljoni cilvēku. Kaut arī dažviet ierobežojumi tiek atcelti, veselības eksperti atgādina, ka iespējami atkārtoti Covid-19 uzliesmojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti