Panorāma

SEPLP noraida izmaiņas sabiedriskajā pasūtījumā

Panorāma

Panorāma

Slovākijā nerīko pasākumus sašautā Roberta Fico atbalstam

Slovākijas premjerministram veikta jauna operācija – veselības stāvoklis aizvien ļoti nopietns

Slovākijas premjerministram Robertam Fico veikta otra operācija, un viņa stāvoklis joprojām ir ļoti nopietns, piektdien paziņoja vicepremjers un aizsardzības ministrs Roberts Kaliņāks.

"Viņš tika atkārtoti operēts, viņam tika veikta gandrīz divas stundas ilga operācija," pie slimnīcas Banskā Bistricā žurnālistiem sacīja Kaliņāks.

Fico jau iepriekš tika veikta piecas stundas ilga operācija neilgi pēc sašaušanas.

"Viņa stāvoklis joprojām ir ļoti nopietns. Domāju, ka būs nepieciešamas pāris dienas, lai redzētu, kā attīstīsies viņa stāvoklis," sacīja ministrs.

"Gribu lūgt pacietību, kā arī pateikties visiem par atbalsta vārdiem. Tā ir arī taisnība, ka visi ministriju risinātie uzdevumi turpinās. Valsts kurss nekādā veidā nav iesaldēts vai apturēts. Procesi turpinās, un tas neietekmēs ministriju darbu. Valsts ir stabila, un arī pacients ir stabils," viņš uzsvēra.

Banskas Bistricas Rūzvelta slimnīcas direktore Miriama Lapunikova pastāstīja, ka operācija notikusi šorīt pēc iepriekš veiktas izmeklēšanas. Viņa arī atzīmēja, ka Fico ir pie samaņas:

"Balstoties uz [veikto apsekojumu], tika izņemti ārā no šautās brūces atmirušie audi. Pacients ir pie samaņas un stabilā stāvoklī. Viņš šobrīd atrodas anestezioloģijas un reanimācijas nodaļā. Taču viņa stāvoklis ir nopietns".

Līdz šim izskanējis, ka ārstu komisija pirmdien varētu lemt par Fico pārvešanu no Banskas Bistricas uz Slovākijas galvaspilsētu. Tomēr Latvijas Televīzijas rīcībā no ārstniecības personām nonākusī neoficiālā informācija liecina, ka, visticamāk, šādu lēmumu vēl pirmdien nevarēs pieņemt tieši premjera nestabilā stāvokļa un dzīvības riska dēļ. 

Arī piektdien pie slimnīcas pulcējušies tikai žurnālisti. Iedzīvotāju, kas būtu atnesuši ziedus vai kā citādi izteikuši atbalstu premjeram, tur nav. Cik zināms, iepriekš pie slimnīcas gan bija pulcējusies neliela cilvēku grupa, taču, konsultējoties ar policiju, nolemts šo sanākšanu izbeigt, jo aizvien pastāv bažas par nekārtībām arī pie slimnīcas teritorijas.

Pie slimnīcas pastiprinātā režīmā strādā drošības dienesti un uzrauga apkārt esošos cilvēkus.

Arī piektdien Latvijas Televīzija pamanīja kādu personu, kas bija ieradusies ar Slovākijas karogu. Šo cilvēku drošībsargi drīz vien lūdza doties prom.

Iepriekš piektdien vietējie plašsaziņas līdzekļi ziņoja, ka Slovākijas policija pārmeklējusi apsūdzētā vīrieša mājokli. Sestdien par slepkavības mēģinājumu aizdomās turamais vīrietis stāsies tiesas priekšā, pavēstījusi Specializētās krimināltiesas Pezinokas pilsētā pārstāve.

Policisti kratīšanu veica kopā ar šāvēju, kurš bija tērpts bruņuvestē un ķiverē, pārmeklējot dzīvokli, ko viņš dalīja ar savu sievu rietumu pilsētā Levicē.

"Policija dzīvoklī uzturējās vairākas stundas. Viņi no dzīvokļa iznesa datoru un dokumentus," ziņo telekanāls "Markiza".

Slovākijas iekšlietu ministrs Matūšs Šutajs-Eštoks ceturtdien paziņoja, ka vīrietis, kurš tika aizturēts saistībā ar Fico sašaušanu, apsūdzēts slepkavības mēģinājumā.

"Slovākijas policija strādā ar vienu uzbrukuma versiju, un aizdomās turētais ir apsūdzēts slepkavības mēģinājumā ar iepriekšēju nodomu," žurnālistiem sacīja ministrs, piebilstot, ka uzbrukums bijis politiski motivēts.

Pēc viņa teiktā, uzbrucējs bijis "vientuļais vilks", kurš nav piederējis nekādai politiskai grupai.

Premjerministru ar vairākiem šāvieniem smagi ievainoja 71 gadu vecs vīrietis kalnrūpniecības pilsētā Handlovā. Tas notika pie vietējā Kultūras nama pēc valdības izbraukuma sēdes, kad Fico izgāja tikties ar atbalstītājiem.

Valdība paziņoja, ka uzbrukumam bija "politisks motīvs". Mediji ziņoja, ka policija nopratinājusi arī šāvēja sievu.

Vairāki Slovākijas mediji vēstīja, ka premjeru sašāvis rakstnieks Jurajs Čintula, kurš sociālajos tīklos atklāti paudis naidu pret Fico.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti