Rīta Panorāma

Aicina iepazīt jūrniecību un tā saistību ar fiziku

Rīta Panorāma

Intervija ar Līvas ciema svētku rīkotāju komandas pārstāvi Lieni Šnipki

Intervija ar Rimi Rīgas maratona organizatoru komandas vadītāju Aigaru Nordu

«Rimi» Rīgas maratons pulcēs 33 000 skrējēju, liels nopelns pērnajam pasaules čempionātam

"Rimi" Rīgas maratonā nedēļas nogalē piedalīsies vairāk nekā 33 000 skrējēju, un liela nozīme dalībnieku skaita kāpumā ir pērn Latvijas galvaspilsētas ielās sarīkotajam pasaules čempionātam skriešanā, piektdien Latvijas Televīzijā pastāstīja pasākuma organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords. 

Rīkotāji jūtas gandarīti, jo dalībnieku būs ievērojami vairāk nekā Rīgas maratonā pirms gada, kad startēja apmēram 23 500 skrējēju. Nords uzsvēra, ka maratons kvalificēsies kā valsts ekonomikai nozīmīgs dižpasākums, jo vairāk nekā 10 000 ārzemju skrējēju un viesu sniegs būtisku finanšu ieguldījumu. Apmēram puse ārzemju viesu būs maratona skrējēji, praktiski atkārtojot Rīgā visu laiku labāko rādītāju, lai gan pašlaik dalība ir liegta Krievijas un Baltkrievijas skrējējiem. 

Ārzemnieku interesi ierasties Rīgā veicināja pasaules čempionāts, jo visiem ir iespēja izskriet tās pašas trases, kur pērn risinājās cīņa par prestižām godalgām. 

"Slepenais plāns, savulaik organizējot pasaules čempionātu, ka mēs Rīgu uzliekam uz pasaules kartes, pilnīgi noteikti nostrādāja, un tos augļus mēs šogad tiešām redzam," teica Nords. "Gada laikā mēs esam audzējuši dalībnieku skaitu par vairāk nekā desmit tūkstošiem, kas ir pasaules čempionāta nopelns."

Sportistiem būs iespēja arī izpildīt kvalifikācijas normatīvus Eiropas un pasaules čempionātiem, tomēr

dalībnieku piesaistīšanai organizatoriem ik gadu ir jāatrod jauns uzsvars, kas pamudina skrējējus pieteikties.

"Iepriekš mēs esam parādījuši, ka katru gadu varam iekustināt tautu, un šogad arī esam to izdarījuši ļoti labi," sacīja Nords. "Kad skrējēju milzīgā jūra [startā] dodas trasē pāri Akmens tiltam, tas ir varens skats. Nenopērkams skats un ārkārtīgi emocionāls."

Skrējēji, kas būs gatavi nepaturēt savu dalībnieka numuru piemiņai, pēc finiša varēs to iemainīt pret mazu eglīti podiņā, organizatoriem tādējādi pievēršot uzmanību dabai draudzīgai rīcībai materiālu pārstrādē. Katrs finišētājs arī saņems medaļu, kam dizainu veidojis mākslinieks Germans Ermičs. 

Laikapstākļi svētdien būs pateicīgi garāko distanču skrējējiem, kas startēs agrākā rītā, bet vēlāk pēcpusdienā 10 kilometru un 5 kilometru skrējējiem būs uzmanīgāk jāseko pašsajūtai, lai lielākā karstumā necenstos par katru cenu labot personiskos rekordus. 

Arī hokeja faniem būs visas iespējas gan skriet pašiem, gan atbalstīt skrējējus trasē, jo Latvijas valstsvienības spēle pasaules čempionātā svētdien pret Slovākiju sāksies vēlāk vakarā plkst. 21.20.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti