ASV armija: Gazas joslas pagaidu piestātnē sāk pienākt palīdzības kravas

Gazas joslas pagaidu piestātnē Vidusjūras krastā piektdien sāka pienākt pirmās palīdzības kravas, pavēstīja ASV armija.

"Šodien ap plkst.9 kravas automašīnas ar humānās palīdzības kravām sāka virzīties krastā pa Gazas joslas pagaidu piestātnes būvi," teikts ASV Centrālās pavēlniecības paziņojumā.

Neviens ASV karavīrs krastā nav izkāpis, norādīja armija.

"Tie ir patlaban īstenoti starptautiski centieni, lai pa jūras koridoru, kas paredzēts tikai civiliem mērķiem, palestīniešu civiliedzīvotājiem Gazas joslā piegādātu papildu palīdzību," teikts paziņojumā.

Piestātne tika sekmīgi noenkurota ceturtdien, un sagaidāms, ka tuvāko dienu laikā Gazas joslā tiks nogādātas 500 tonnas palīdzības kravu.

ASV armija aprīlī sāka būvēt divdaļīgu piestātni, ko paredzēts izmantot humānās palīdzības piegādēm. 

Piestātne tika pabeigta maija sākumā, bet nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ aizkavējās tās piestiprināšana krastam. Piestātne izmaksāja vismaz 320 miljonus ASV dolāru.

To būvēja ASV armijas karavīri Izraēlas ostas pilsētā Ašdodā. Kad tā bija gatava, to vairākās daļās pa jūru aizvilka uz iecerēto Gazas joslas piekrasti un burtiski uzstūma krastā. Peldošās daļas ar enkuriem nostiprināja pie jūras gultnes. Vašingtona saskaņoja piestātnes būvi ar Izraēlu.

Apvienoto Nāciju Organizācija augstu vērtē piestātnes darbības sākšanu, taču turpina uzstāt uz plašāku kravu piegādi pa sauszemi, uzsverot, ka tā ir daudz efektīvāka palīdzība gan apjoma, gan laika ziņā.

KONTEKSTS:

2023. gada 7. oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot ap 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 250 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla atbildēja ar militāro operāciju Gazas joslā, kā arī pastiprināja klātbūtni Jordānas rietumkrastā solot iznīcināt teroristu grupējumu "Hamās.

Līdz šim Gazas joslā bojā gājuši vairāk nekā 35 tūkstoši cilvēku, lielākoties sievietes un bērni, liecina "Hamās" pārvaldītās Veselības ministrijas dati, un ANO brīdinājusi par tur pieaugošajiem bada draudiem.

Starptautiskā sabiedrība, tostarp arī vairāki Izraēlas sabiedrotie, vairākkārt norādījuši uz nesamērīgu Telavivas atbildi teroristu uzbrukumam, taču Benjamina Netanjahu vadītā valdība apņēmusies turpināt cīņu par "Hamās" likvidēšanu Gazas joslā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti