ASV neļaus uzturēties daļai ārvalstu studentu

Covid-19 izplatība un ASV migrācijas politika krietni izbojājusi valstī studējošo ārzemnieku plānus. Savienotās Valstis oficiāli paziņojušas, ka rudenī valstī neļaus palikt tiem ārvalstniekiem, kuriem mācību process tiks organizēts tiešsaistē.

ĪSUMĀ:

 • ASV nevarēs palikt studenti ārzemnieki, kuriem visas lekcijas būs tiešsaistē.
 • Šādu paziņojumu izplatījis ASV Imigrācijas un muitas dienests.
 • Ierobežojumus varētu apstrīdēt tiesā, jo tas būtiski skartu universitātes un studentus.
 • Pagaidām studentu vidū valda neziņa.
 • Lielākā daļa ASV koledžu un universitāšu vēl nav paziņojušas par saviem plāniem rudens semestrim.

ASV nevarēs palikt studenti ārzemnieki, kuriem visas lekcijas būs tiešsaistēRihards Plūme

  ASV Imigrācijas un muitas dienests norādījis, ka tiem studentiem ārzemniekiem, kuriem rudenī visas lekcijas būs organizētas tiešsaistē Covid-19 krīzes dēļ, atļauja palikt valstī netiks dota. Valsts departaments neizsniegs F-1 vīzas akadēmiskām studijām un M-1 vīzas - studijām arodizglītībā, ja students mācīsies tiešsaistē, un ASV Muitas un robežsardzes dienests neļaus šiem studentiem ierasties ASV.

  Pašlaik ASV esošiem aktīviem studentiem, kas ieskaitīti šādās programmās, ir jāatstāj valsts vai jāveic citi pasākumi, piemēram, pāriešana uz skolu ar klātienes apmācību, lai saglabātu likumīgu statusu.

  Studentu vidū šobrīd valda neziņa, kā izmaiņas viņus ietekmēs.

  Indijas studentu Ziemeļamerikas asociācijas dibinātājs Sudhanšu Košiks uzsvēra, ka mācību iestādes bija paredzēts atvērt jau augusta vidū. Ja drīz netiks pieņemts lēmums par mācību metodēm, tas ļoti ietekmēs aktīvos un jaunpienācējus studentus.

  Lielākā daļa ASV koledžu un universitāšu vēl nav paziņojušas par saviem plāniem rudens semestrim.

  Vairākas no tām paredz apvienot klātienes un tiešsaistes apmācību. Šādām mācību iestādēm būs jāpierāda, ka studenti apmeklē iespējami daudz klātienes stundu. Tikmēr citas iestādes, tai skaitā Hārvarda Universitāte, ir paziņojušas, ka visas lekcijas būs tiešsaistē.

  Rutdžera Universitātes tiesību profesore Sahāra Aziza uzskata, ka studenti var vērsties tiesā, bet tas būtu dārgs process. “Pastāv iespēja, ka tie, kas jau atrodas šeit, varētu iesniegt prasības tiesā, bet tas būtu dārgi, jo nepieciešams advokāts, un ne visi to var atļauties. Es domāju, ka veiksmīgākie centieni apstrīdēt šīs izmaiņas varētu nākt no Amerikas pedagogu asociācijas. Tā pārstāv universitātes, kas ir lielākie zaudētāji finansiāli, kamēr studenti ir zaudētāji gan finansiāli, gan izglītības ziņā.

  Paredzu, ka būs liela pretestība. Un būs interesanti vērot, kā šajā lietā iesaistīties Kongress, pret kuru varbūt būs spiediens sasiet prezidentam rokas.”

  Amerikas Imigrācijas padomes pārstāvis Ārons Reihlins-Melniks pauda pārliecību, ka jaunais noteikums “gandrīz noteikti tiks apstrīdēts tiesā”.

  Domnīcas pārstāvis tviterī skaidro, ka ārvalstu studentiem studiju turpināšana, atrodoties ārzemēs, varētu sagādāt lielas grūtības. Iemesli būtu laika atšķirība un ierobežota piekļuve tehnoloģijām vai akadēmiskajiem resursiem.

  ASV pagājušajā mācību gadā bija vairāk nekā miljons starptautisko studentu, liecina Starptautiskās izglītības institūta (IIE) dati. Šie studenti veidoja apmēram 5,5% no visiem augstskolu studentiem ASV, un viņu ieguldījums ASV ekonomikā 2018. gadā bija vairāk nekā 44 miljardi ASV dolāru.

  Visvairāk starptautisko studentu ASV bija no Ķīnas, kam skaitliski sekoja Indija, Dienvidkoreja, Saūda Arābija un Kanāda.

  Par spīti lielajai koronavīrsa izplatībai, ASV prezidents Donalds Tramps, kurš aktīvi cīnās par atkārtotu ievēlēšanu, uzsvēris, ka rudenī skolas ir jāatver.

  KONTEKSTS:

  Jaunais koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. 

  Pasaulē ar jauno koronavīrusu inficējušies jau vairāk nekā vienpadsmit miljoni cilvēku. Kaut arī dažviet ierobežojumi tiek atcelti, veselības eksperti atgādina, ka iespējami atkārtoti Covid-19 uzliesmojumi.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti