Ar Covid-19 inficēto skaits pasaulē pārsniedzis 15 miljonus

Pasaulē reģistrēti jau vairāk nekā 15 miljoni Covid-19 inficēto. Vīrusa vissmagāk skartā valsts joprojām ir ASV, inficēšanās strauji pieaug arī Latīņamerikā un Indijā. Pandēmijas rezultātā virkne valstu piedzīvo ekonomiskas grūtības.

ĪSUMĀ:

 • Pasaulē reģistrēti jau vairāk nekā 15 miljoni Covid-19 inficēto.
 • Visvairāk saslimušo – gandrīz 4 miljoni – ir ASV.
 • ASV galvenais infektologs prognozē, ka pasaulei neizdosies pilnībā atbrīvoties no Covid-19. 
 • Latīņamerikas reģionā reģistrēti vairāk nekā 4 miljoni Covid-19 inficēto, no tiem puse Brazīlijā.
 • Indija kļuvusi par trešo vissmagāk skarto valsti pēc ASV un Brazīlijas. 
 • Indijā kopējais saslimušo skaits pieaudzis līdz 1,24 miljoniem.
 • Austrālijas valdība paziņojusi, ka Covid-19 ir izraisījis dziļāko ekonomisko krīzi pēdējo simts gadu laikā.

Covid-19 inficēto skaits pasaulē pārsniedzis 15 miljonusUldis Ķezberis

  Lai gan daudzās valstīs ir mīkstināti ierobežojumi un robežas atkal ir atvērtas, Covid-19 globālā pandēmija ne tuvu nav galā.

  Virknē valstu un reģionu vīruss turpina strauji izplatīties, pārslogojot veselības aprūpes sistēmu, nonāvējot cilvēkus un negatīvi ietekmējot ekonomiku.

  Visvairāk saslimušo – gandrīz 4 miljoni – ir ASV. Tur arī reģistrēts visvairāk koronavīrusa nonāvēto – 143 tūkstoši, liecina Džonsa Hopkinsa Universitātes dati.

  Jau otro nedēļu pēc kārtas ASV pieaug koronavīrusa nonāvēto skaits. Diennaktī nomirušo pacientu skaits regulāri pārsniedz tūkstoti. Taču tas ir ievērojami mazāks skaits nekā aprīlī, kad diennaktī no Covid-19 izraisītajām komplikācijām nomira vidēji 2000 cilvēku.

  ASV prezidents Donalds Tramps šonedēļ atzina, ka Covid-19 epidemioloģiskā situācija valstī pasliktināsies.

  Savukārt ASV galvenais infektologs Entonijs Fauči prognozē, ka pasaulei neizdosies pilnībā atbrīvoties no Covid-19, bet nāksies ar to sadzīvot.

  "Šis vīruss spēj ļoti efektīvi izplatīties no cilvēka uz cilvēku. Domāju, ka mums izdosies to savaldīt, bet diez vai mēs to spēsim izskaust pavisam. Ar labiem sabiedrības veselības veicināšanas pasākumiem, ar procentuāli augstu globālo pūļa imunitāti un labu vakcīnu mēs spēsim diezgan labi kontrolēt šo vīrusu. Es nezinu, vai tas notiks šogad vai nākamgad, bet galu galā mums izdosies samazināt inficēšanos līdz daudz zemākam līmenim nekā pašlaik," Fauči sacīja televīzijas kanālam "CNBC".

  Koronavīrusa dēļ septembrī Ņujorkā nenotiks ikgadējā ANO Ģenerālā asambleja, ko apmeklē vairums valstu līderu.

  Dramatisks epidemioloģiskais stāvoklis ir Latīņamerikas reģionā.

  Tur līdz šim reģistrēti vairāk nekā 4 miljoni Covid-19 inficēto.

  Puse no saslimušajiem reģistrēta Brazīlijā. Valstī trešdien atklāja gandrīz 68 tūkstošus jaunu saslimšanas gadījumu, kas ir jauns rekords. Tur līdz šim no Covid-19 nomiruši vairāk nekā 82 tūkstoši cilvēku.

  Brazīlijas prezidentam Žairam Bolsonaru jau trešo reizi bijis pozitīvs Covid-19 tests. Viņš kopš 7. jūlija atrodas pašizolācijā. Bolsonaru līdz šim aktīvi noliedza koronavīrusa nopietnību un kritizēja štatu un lielāko pilsētu vadītājus, kuri ieviesa stingrus ierobežojumus.

  Arī Indija iepriekšējā diennaktī reģistrēja rekordlielu Covid-19 inficēto skaitu – gandrīz 46 tūkstošus. Tādējādi kopējais saslimušo skaits pieaudzis līdz 1,24 miljoniem, kas ir trešais augstākais rādītājs aiz ASV un Brazīlijas.

  Austrālijas valdība ceturtdien paziņoja, ka koronavīruss ir izraisījis dziļāko ekonomisko krīzi pēdējo simts gadu laikā. Prognozes liecina, ka gada otrajā ceturksnī Austrālijas ekonomikas izaugsme samazinājās par 7%. Gada pirmajos trīs mēnešos tautsaimniecība saruka par 0,3%. Tas nozīmē, ka valstī pirmo reizi 30 gadu laikā ir iestājusies recesija.

  KONTEKSTS:

  Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

  Daudzas valstis mazina noteiktos ierobežojumus, un tas rada jauna pandēmijas uzliesmojuma risku. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti