ANO ģenerālsekretārs mudina cīnīties pret vardarbību ģimenē pandēmijas laikā

Apvienoto Nācijas Organizācijas (ANO) ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs aicinājis cīnīties pret vardarbību ģimenē. Covid-19 pandēmijas laikā problēmas rada cilvēku pašizolācija un nepieciešamība ilgstoši kopā uzturēties slēgtās telpās.

"Es nesen aicināju uz tūlītēju globālu pamieru, lai kopīgi cīnītos pret pandēmiju. Es aicināju izbeigt vardarbību visur. Bet vardarbība nav tikai  kaujas laukā. Daudzām sievietēm un meitenēm draudi ir vislielākie tur, kur viņām vajadzētu būt drošībā - savās mājās," atzina ANO ģenerālsekretārs.

Gutērrešs informēja, ka dažās valstīs divas reizes pieaudzis to sieviešu skaits, kas zvana atbalsta dienestiem, bet varas iestādēm nav pietiekami daudz resursu, lai pret to cīnītos.

Policisti un citu iestāžu pārstāvji lielāko uzmanību patlaban pievērš cīņai pret pandēmiju, bet specializētās iestādes ir slēgtas vai pārpildītas.

Šo ANO vadītāja sniegto informāciju apstiprina arī Eiropas valstu amatpersonas. Vācijas ģimeņu lietu ministre Franciska Gifeja nedēļas nogalē paziņoja, ka lielākās problēmas rodas pilsētās. Piemēram, galvaspilsētā Berlīnē pagājušajā nedēļā ziņojumi policijai par vardarbību ģimenē pieauguši par 10%, un aizvien biežāk uz krīzes tālruņiem zvana gan bērni, gan vecāki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti