«Politico»: Ukraina ar ASV pārrunājusi stratēģijas maiņu frontē un stiprinās aizsardzību

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija ar Ukrainas vadību spriež par Ukrainas Bruņoto spēku pāriešanu uz dziļāku aizsardzību valsts austrumos, vēsta izdevums "Politico", atsaucoties uz vairākām Eiropas un ASV amatpersonām.

Izmaiņas ir vērstas uz to, lai pastiprinātu Kijivas pozīcijas un nodrošinātu tai "spēcīgākas kārtis" sarunās ar Maskavu.

Oficiālu izmaiņu Baltā nama retorikā nav. Šobrīd ASV spriež ar Ukrainas vadību par variantu, kas paredz ieņemt dziļākas aizsardzības pozīcijas.

"Tāda ir bijusi mūsu teorija visu laiku – vienīgais veids, kā šis karš galu galā beigsies, ir sarunas,"  sarunā ar "Politico" sacīja kāda anonīma Baidena administrācijas amatpersona. "Mēs vēlamies, lai Ukrainas rokās būtu pēc iespējas spēcīgākas kārtis tad, kad tās [pamiera sarunas] notiks." 

Vienlaikus Baltā nama pārstāvis uzsvēra, ka pagaidām nekādas sarunas starp Ukrainas un Krievijas pārstāvjiem nav plānotas un, ka Ukrainas spēki vietām joprojām ir ofensīvā un turpina veiksmīgu pretuzbrukumu.

"Mēs vēlamies, lai viņi [Ukrainas spēki] būtu spēcīgākā pozīcijā un spētu noturēt savu teritoriju. Nav tā, ka mēs viņus atturētu no jaunas ofensīvas sākšanas," piebilda amatpersona.

Baltā nama plāni nozīmē pretgaisa aizsardzības pastiprināšanu un šķēršļu izbūvi līdzās frontes līnijai, kā arī prettanku šķēršļu izbūvi līdzās robežai ar Baltkrieviju.

Vēl viens solis, kā nostādīt Ukrainu labākās pozīcijās iespējamo sarunu gadījumā, būtu jautājums par Ukrainas paātrinātu uzņemšanu NATO, "Politico" sacīja Eiropas diplomāts, kas strādā Vašingtonā.

Lai arī diskusijas par iespējamām miera sarunām ir sākušās, Baltais nams nevar publiski atkāpties no savām pozīcijām, ņemot vērā Baidena politiskos riskus, izdevumam sacīja Kongresa pārstāvis, kas arī vēlējās palikt anonīms.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr gan ASV, gan Eiropas Savienības palīdzība "karājas gaisā".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti