Rīta Panorāma

Itālijā izveidota viesnīca augiem

Rīta Panorāma

Prāgā atcelts Krievijas operas dīvas Ņetrebko koncerts

Vācija un Zviedrija sniedz papildu militāro palīdzību Ukrainai

Vācija un Zviedrija sniedz papildu militāro palīdzību Ukrainai

Vācija piegādājusi Ukrainai kārtējo bruņojuma partiju, tai skaitā divas pretgaisa aizsardzības sistēmas "Iris-T". Vienlaikus Zviedrijas parlaments atbalstījis papildu militārā palīdzības piešķiršanu Kijivai aptuveni 300 miljonu eiro apmērā.

Vācijas mediji vēstīja, ka uz Ukrainu nosūtītas arī desmit radaru sistēmas, dūmu granātas, kravas automašīnas un iekraušanas sistēmas.

Līdz ar to Vācijas militārās palīdzības apjoms šajā gadā sasniedzis apmēram 5,4 miljardus eiro.

Pateicību Berlīnei sociālajos medijos pauda Ukrainas prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks.

Savukārt Zviedrijas parlamenta apstiprinātā palīdzības pakete, pirmkārt, paredz armijai ļoti nepieciešamās munīcijas un rezerves daļu piegādes. Ukrainas armija saņems arī atmīnēšanas iekārtas un pretgaisa aizsardzības sistēmu raķetes.

Šī ir jau 13. palīdzības pakete, un Ukraina no Zviedrijas kopumā saņēmusi bruņojumu par apmēram pusotru miljardu eiro. Piešķirta arī humānā un civilā palīdzība 5,2 miljardu kronu jeb 440 miljonu eiro vērtībā.

Savukārt Lielbritānijas Aizsardzības ministrija parakstījusi trīs līgumus par pretgaisa aizsardzības tehnikas piegādi Ukrainai. To summa pārsniedz 114 miljonus dolāru. Pateicoties šiem līgumiem, Ukraina varēs palielināt savu bezpilota lidaparātu floti frontē. Tos var izmantot izlūkošanai un kā uzbrukuma ieročus. Ukrainas bruņotie spēki saņemšot arī sistēmu "Cortex Typhon", kas ir ātri manevrējama un kurai veikli var mainīt pozīciju.

Tikmēr Čehijas varas iestādes plāno nodot Ukrainai helikopterus Mi-24, kurus pati Čehija vairs neizmanto. Netiek norādīts, cik šādu helikopteru tiks nodots. Šo lidaparātu vietā Čehija no ASV saņemšot jaunus helikopterus. Mi-24 kļuva par pirmo specializēto kaujas helikopteru Padomju Savienībā un otro specializēto kaujas helikopteru pasaulē. Tā sērijveida ražošana sākās 1971. gadā un turpinās līdz pat šai dienai. Tam ir daudz modifikāciju, un tas savulaik tika piegādāts vairākām valstīm.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un Krievijas okupācijas spēku nocietinātās pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti