Ukraina: Krievija koncentrē spēkus Bahmutā

Krievija savilkusi vairāk nekā 50 tūkstošus karavīru Bahmutā, koncentrējot arvien lielākus spēkus austrumu frontē. Tā norādījusi Ukraina, kas atzīst, ka tieši Bahmutas sektorā šobrīd notiek visintensīvākās kaujas.

Krievija austrumu virzienā kopumā koncentrējusi 150 tūkstošus karavīru un vairāk nekā tūkstoš tanku. Kaut Kijiva norādīja, ka ienaidniekam ir problēmas ar loģistiku, tā atzina, ka šajā sektorā Krievijas spēki ir labi nodrošināti.

Vienlaikus ienaidnieks bažījas par Ukrainas virzību uz priekšu dienvidu frontē un veido papildu nocietinājumus Zaporižjas apgabalā. Tur esošajā Tokmakas pilsētā krievi aktīvi izvieto prettanku barjeras un rok grāvjus, norādīja britu izlūki.

Tokmaka ir stratēģiski svarīga pilsēta, kas krieviem nepieciešama otrās aizsardzības līnijas noturēšanai. Pilsētas sasniegšana Ukrainas spēkiem varētu kalpot kā vārti uz Azovas jūras piekrasti, kuru sasniedzot, ukraiņi cer sašķelt Krievijas spēkus.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un Krievijas okupācijas spēku nocietinātās pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti