Krievijas karaspēks naktī uzbrucis Odesas apgabalam ar trieciendroniem

Krievijas karaspēks aizvadītajā naktī uzbrucis Odesas apgabalam ar trieciendroniem. Visi astoņi droni un divas raķetes iznīcinātas, tomēr uzbrukumā ir trīs bojāgājušie un vairāki cietušie.

Krievijas karaspēks naktī uzbrucis Odesas apgabalam ar trieciendroniem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēki iznīcināja visus pret Odesu raidītos trieciendronus "Shahed", tā vēsta Ukrainas operatīvā pavēlniecība "Dienvidi".

Viena drona atlūzas nokļuva daudzstāvu nama dzīvoklī, izraisot ugunsgrēku 50 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēks tika operatīvi likvidēts, bet trīs civiliedzīvotāji gāja bojā. Sprādziena vilnis nodarīja postījumus vairākos daudzdzīvokļu namos.

Odesas iedzīvotāja Oļa pastāstīja par piedzīvoto: "Es tikko ienācu mājās, jo biju izvedusi ārā suni. Ienācu kāpņu telpā un dzirdēju sprādzienu. Es skrēju mājās. Bērni mājās bija pārbijušies. Pēcāk redzējām, kā paceļas dūmi un cilvēki sāk skriet, vākt mantas. Atbrauca ātrā palīdzība. Arī mēs iznācām uz ielas, jo mums 10. stāvā palika bailīgi. Bija skaļi un plīsa stikli.

Mēs esam liela ģimene. Uz Odesu atbraucām no Mikolajivas, lai izbēgtu no apšaudēm tur, bet nu nokļuvām apšaudē šeit."

Savukārt vietējā iedzīvotāja Irina pastāstīja, ka viņas dzīvoklim sprādzienu ietekmē norauts balkons un izsisti stikli: "Dzirdēju sprādzienus. Sēdēju koridorā starp divām sienām. Viss notika ļoti ātri, bija daudz sprādzienu. Dzirdējām, ka lidoja droni. Dzīvoklim norauts viss balkons, izsisti stikli, visas puķes nogāzās. Paldies Dievam, ka es necietu."

Kopumā Odesas apgabalā naktī Krievijas uzbrukumā ievainoti 26 cilvēki.

Krievijas spēki uzbrukuši arī operatīvajam lidlaukam Poltavas apgabalā un Hersonai, kur arvien turpinās cilvēku evakuācija pēc Kahovkas hidroelektrostacijas uzspridzināšanas. Pēdējos uzbrukumos ievainoti 3 cilvēki, tostarp viens bērns. Cietuši arī vairāki civilās infrastruktūras objekti. 

Hersonas apgabala kara administrācijas vadītājs Oleksandrs Prokudins, ka divi ievainotie ir brīvprātīgie, kuri devušies palīgā plūdos cietušajiem cilvēkiem. Prokudins aicinājis brīvprātīgos ar laivām, kas plānoja iesaistīties glābšanas operācijā, šobrīd atturēties no došanās uz Hersonu pastāvīgās Krievijas apšaudes un drošības situācijas pasliktināšanās dēļ.

Poltavā militārā lidlauka infrastruktūrai nodarīti postījumi, cietušas arī astoņas privātmājas.

Kopumā Ukrainas armijas pretgaisa aizsardzības spēki naktī uz sestdienu notriekuši divas Krievijas spārnotās raķetes un 20 Irānā ražotos trieciendronus, pavēstījuši Ukrainas gaisa spēki.

KONTEKSTS:

6. jūnija naktī Hersonas apgabalā Ukrainas dienvidos sabruka Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosts uz Dņepras upes. Tā rezultātā no HES ūdenskrātuves izplūda milzīgs daudzums ūdens, kas applūdināja desmitiem apdzīvoto vietu.

Ukrainas valdība vēsta, ka Kahovkas HES aizsprostu uzspridzināja Krievijas karaspēks, kas kontrolēja stratēģiski svarīgo objektu. Ukraina uzsver, ka notikušais vērtējams kā teroristu valsts pastrādāts kara noziegums. Ukrainai piekrīt arī rietumvalstu līderi, savukārt Krievijā valdošais režīms noliedzis jebkādu saistību ar Kahovkas HES iznīcināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti