Ukrainā naktī Krievijas armijas dronu uzlidojumi; sprādzieni Sumu apgabalā

Naktī uz trešdienu, 6. martu, vairāki Ukrainas apgabali piedzīvoja Krievijas uzbrukumus ar Irānā ražotajiem trieciendroniem "Šahed". Uzbrukumi notika Kijivas, Sumu, Hmeļnicas un Odesas apgabaliem. Apgabalu iedzīvotāji sociālajos tīklos ziņoja, ka ir dzirdami spēcīgi sprādzieni.

Gaisa spēku pavēlniecība par dronu trieciena draudiem informēja jau otrdienas vēlā vakarā. Vairākas bezpilota lidaparātu grupas tuvojās no Melnās jūras un Krievijas Kurskas apgabala, un uzbrukums ilga apmēram piecas stundas.

Sumu apgabala militārā administrācija vēlāk vēstīja, ka pilsētā valsts ziemeļaustrumos nokrituši vismaz trīs droni. Varasiestādes ziņoja, ka uzbrukumos ir cietušie, kuriem ir sniegta pirmā medicīniskā palīdzība, taču nav informācijas par to, cik cilvēku ir cietuši. Tāpat nav atklāts, kam droni trāpīja.

Ļoti iespējams, ka naktī Krievija dronus mērķēja galvenokārt pa energoinfrastruktūru, jo Starokostjantinivas pilsētā Hmeļnickas apgabalā un Odesā pēc dronu uzbrukumiem atsevišķos rajonos bija elektroapgādes traucējumi.

Galvaspilsētas Kijivas apgabalā darbojās pretgaisa aizsardzības sistēmas, bet informācija par postījumiem nav publiskota.

Ukrainas gaisa spēki vēsta, ka Krievijas bezpilota uzbrukums notika arī iepriekšējā naktī, un izdevās notriekt 18 no 22 ienaidnieka droniem.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošajām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk civilajiem objektiem un paredzams, ka tāpat kā pērn tā mērķtiecīgi vērsīs triecienus pret enerģētikas infrastruktūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti