Volejbols

Latvija - Slovākija

Latvija - Slovākija. Spēles momenti

Latvijas volejbolisti zaudē Slovākijai, izcīna pirmo punktu Zelta līgā

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība trešdien Rīgā ar 2:3 zaudēja Slovākijas izlasei pirmajā mājas spēlē Eiropas Zelta līgas grupas turnīrā. Par zaudējumu teju divarpus stundas ilgušajā piecu setu cīņā mājinieki nopelnīja turnīrā pirmo punktu.

Laukuma saimnieki pēc zaudēta pirmā seta revanšējās un bija pārāki nākamajos divos setos, tomēr pārsvaru nenoturēja. Slovāki bez sarežģījumiem uzvarēja ceturtajā setā un dramatiskā piektā seta galotnē nodrošināja uzvaru.

Slovāku uzbrukums nodrošina viesiem uzvaru pirmajā setā

Abpusējām kļūdām bagātā spēles sākumā labāk iejutās mājinieki, arvien turoties pāris punktu vadībā, līdz slovāki panāca izlīdzinājumu un pārņēma vadību 13:12. Vairākas neveiksmīgas servju uzņemšanas Latvijas volejbolistiem liedza revanšēties, un slovāki jau drošākā galotnē ar 25:21 nodrošināja uzvaru pirmajā setā.

Latvijas izlase revanšējas otrajā setā

Viesi sekmīgi darbojās blokā un izvirzījās vadībā otrajā setā, tomēr Zigurda Adamoviča vairākas teicamas serves palīdzēja Latvijas izlasei panākt minimālu vadību 8:7. Seta vidū pretiniekiem problēmas radīja Atvara Ozoliņa serves un pārsvars sasniedza jau 17:13. Latvieši gan nenosargāja pārsvaru un ļāva pretiniekiem panākt izlīdzinājumu 24:24, tomēr spraigā turpinājumā ar bloku guva uzvaras punktu setā 29:27.

Latvijas volejbolisti gūst uzvaras punktu trešajā setā

Punkts punktā ritēja cīņa trešajā setā. Denisa Petrova serves un Ozoliņa veiksmīgs uzbrukums palīdzēja panākt 19:17, un Latvijas izlase bija vadībā arī ar 23:21, tomēr pēc vairākām laukuma saimnieku kļūdām rezultāts kļuva neizšķirts 23:23. Izšķiroša gan bija viesu kļūda servē, un uzvaras punktu ar bloku drīz vien guva Āboliņš, panākot 26:24.

Neveiksmīgi Latvijas izlase sāka ceturto setu, nonākot zaudētājos ar 0:4. Turpinājums nebija labāks, un deficīts sasniedza 6:17. Ar 16:25 zaudēto setu pabeidza izlases jaunākie spēlētāji.

Piektā seta galotnē uzvaru nodrošina slovāki

Izšķirošajā piektajā setā mājinieki daudz kļūdījās servēs, tomēr no 5:9 spēja panākt izlīdzinājumu 13:13. Cīņā par uzvaru mača galotnē stiprāki nervi bija slovākiem - 19:17.

Intervija ar Atvaru Ozoliņu

Latvijas izlases spēlētājs Atvars Ozoliņš pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka vajadzēja nospēlēt aukstasinīgāk. Punktu par zaudējumu piecos setos izdevās nopelnīt, bet vajadzēja uzvaru, uzsvēra volejbolists. Ozoliņš atzina, ka mājās tomēr gribējās parādīt labāku sniegumu.

Intervija ar treneri Gunti Ataru

Valstsvienības galvenā trenera Avo Kēla palīgs Guntis Atars pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka izlase "Daugavas" sporta namā atgriezusies pēc apmēram 10 gadu pauzes. Zāle ir mājīga un volejbolistiem patīk, lai gan mūsdienu standartiem tā vairs neatbilstot. Atars uzsvēra, ka dalība Zelta līgā un spēles pret spēcīgiem sāncenšiem noteikti palīdzēs Latvijas izlasei sagatavoties dalībai Eiropas čempionāta kvalifikācijā.

Nākamajā spēlē jau sestdien Rīgā mājiniekiem jātiekas ar Beļģijas valstsvienību.

Grupas turnīru Latvijas izlase sāka ar zaudējumu izbraukumā Turcijā, bet izpelnījās valstsvienības galvenā trenera Avo Kēla atzinību par saturīgu sniegumu. Grupā Latvijas pretinieki būs arī beļģi. Zelta līgā startē spēcīgas Eiropas komandas, lai gan dalībnieku vidū nav Eiropas čempionāta medaļnieku, Beļģijas izlase 2017.gadā kontinenta meistarsacīkstēs ierindojās uzreiz aiz laureātu trio, iegūstot 4.vietu.

Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Zelta līgā piedalās 12 valstsvienības, kas sadalītas trīs apakšgrupās. Pēc divu apļu izspēles katras apakšgrupas uzvarētāji iekļūs Četru finālā, kur dalība jau ir garantēta rīkotājvalstij Igaunijai. Četru fināls neilgi pirms vasaras saulgriežiem notiks Tallinā.