Latvijas pludmales volejbolisti tiek līdz pusfinālam U-19 pasaules čempionātā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 9 mēnešiem.

Mihails Samoilovs un Kristaps Šmits sestdien Kiprā guva trīs uzvaras izslēgšanas turnīrā un sasniedza U-19 pasaules čempionāta pludmales volejbolā pusfinālu, liecina organizatoru informācija. Uz vietu pusfinālā pretendēja arī Latvijas meiteņu duets Tīna Laura Graudiņa un Paula Nikola Ņečiporuka, kam spēcīgāko četriniekā gan neizdevās iekļūt.

(papildināts ar Latvijas meiteņu zaudējumu ceturtdaļfinalā)
Samoilovs/Šmits ceturtdaļfinālā ar 2:0 (21:17, 21:19) uzvarēja Spānijas pāri Oskaru Himenesu Gutjeresu/Alehandro Vertu Pastoru, savukārt iepriekš astotdaļfinālā tika gūta uzvara 2:1 (21:17, 23:25, 18:16) pret brazīliešiem Gabrielu Pisku/Felipi Mirandu. Izslēgšanas pirmajā kārtā Samoilovs/Šmits ar 2:0 (21:16, 21:19) bija pārāki par ASV pāri Eidenu Braunu/Lukasu Losoni.

Spēlē par vietu finālā Samoilova/Šmita pretinieki svētdien būs Šveices pludmales volejbolisti Florians Brērs/Īvs Hauzeners.

Graudiņa/Ņečiporuka ceturtdaļfinālā ar 0:2 (22:24, 19:21) zaudēja ASV pārim Ketrīnai Plammerei/Miličai Mirkovičai. Izslēgšanas pirmajā kārtā Latvijas meitenes ar 2:0 (21:8, 21:12) uzveica Peru pludmales volejbolistes Anhiju Sernu Ingusu/Besnu Viljegasu, savukārt astotdaļfinālā Graudiņa/Ņečiporuka ar 2:1 (21:23, 21:15, 15:6) uzvarēja Viktoriju Lisicju/Katerinu Daševsku no Ukrainas.

Gan Samoilovs/Šmits, gan pērn Rīgā par U-18 Eiropas čempionēm kļuvušās Graudiņa/Ņečiporuka pēc grupas spēlēm izslēgšanas turnīru sāka no pirmās kārtas. Graudiņa un Ņečiporuka pamatturnīrā bija iekļuvušas automātiski, bet puišu turnīrā Šmitam/Samoilovam izdevās pārvarēt kvalifikāciju.

Pamatturnīrā startēja 32 pāri, kas bija sadalīti astoņās grupās. Izslēgšanas spēlēs iekļuva katras grupas trīs labākie dueti, turklāt pirmo vietu izcīnījušajām komandām pirmā izslēgšanas kārta bija brīva.

Mihaila Samoilova vecākais brālis Aleksandrs Samoilovs pārī ar Jāni Šmēdiņu vēlāk sestdien spēlēs Pasaules tūres "Major" kategorijas posma ceturtdaļfinālā Klāgenfurtē, Austrijā.