Skriešanas skolā vairāki simti interesentu sāk gatavoties Rīgas maratonam

Nedēļas nogalē ar skriešanas skolu un pavasara treniņu programmas pieteikšanu atklāja 16 nedēļu atskaiti līdz "Rimi" Rīgas maratonam. Skriešanas skolu apmeklēja vairāki simti dalībnieki, bet Latvijas spēcīgākie garo distanču skrējēji dalījās ar saviem pieredzes stāstiem un atklāja savas ambīcijas par dalību maratonā, informēja organizatori.

Lai paspētu sagatavoties garākajām distancēm – maratonam un pusmaratonam - 16 nedēļas ir vispārpieņemts simbolisks atskaites punkts. Skriešanas skolas lekcijās sestdien un grupu treniņos svētdien abos pasākumos kopā piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku.

Lekcija skriešanas skolā

Pirmajā skriešanas skolā ar noderīgiem ieteikumiem, gatavojoties maratonam, dalījās gan Latvijas ātrākā maratoniste Jeļena Prokopčuka, gan citi Latvijas elites atlēti un skriešanas entuziasti.

Jeļena Prokopčuka skriešanas skolas lekcijā

Lielu intrigu, kā ierasts, radīja Prokopčukas plāni. Lai gan pilnvērtīgā elites treniņu režīmā Jeļena joprojām nav atgriezusies, Prokopčuka solās būt gatava startam jubilejas jeb 30. Rīgas maratonā 17. maijā. Viņa Rīgas maratonā piedalīties gan kā iedvesmotāja un trenere, gan cīnīsies par Latvijas čempiones titulu klasiskajā distancē.

Dāmu konkurencē cīņa solās būt interesanta, jo pēdējo divu gadu čempione Karīna Helmane-Soročenkova ir gatava aizstāvēt titulu vēlreiz. Kungu konkurencē pērno čempionu Dmitriju Serjoginu pagaidām citi konkurenti nesola izaicināt, jo Rīgas maratonā gan Valērijs Žolnerovičs, gan Jānis Višķers plāno startēt īsākās distancēs.

Arī turpmāk ik nedēļas nogali 16 nedēļu gatavošanās ciklā ikviens interesents ir aicināts pievienoties Rīgas maratona pavasara treniņu programmai. Šogad tradicionālie pavasara Mežaparka koptreniņi ir atraduši jaunu mājvietu un katru svētdienu notiks maratona sezonas notikumu centrā tirdzniecības centrā "Alfa". Skriešanas treniņi ir bezmaksas, un daudzveidīgā treniņu programma plānota visu līmeņu skriešanas mīļotājiem, nodrošinot atbilstošu slodzi un treniņus pieredzējušu treneru uzraudzībā.

Nākamā skriešanas skola plānota 29. februārī, un reģistrāciju atklās jau tuvākās nedēļas laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti