Šķēpmetēja Mūze-Sirmā sasniedz 5. vietu Dimanta līgas finālposmā ASV

Latvijas sportiste Līna Mūze-Sirmā sestdien ASV pilsētā Jūdžinā Dimanta līgas vieglatlētikā finālposmā izcīnīja piekto vietu šķēpa mešanā.

Mūze sacensības sāka ar 55,20 metriem, otrajā mēģinājumā uzlaboja rezultātu uz 56,75 metriem, trešajā - uz 58,32 metriem, bet ceturtajā veica labāko metienu, šķēpam lidojot 59,69 metrus. Piektais metiens palika neieskaitīts, bet sestajā Mūze-Sirmā šķēpu aizmeta 55,78 metru tālumā.

Sacensībās ar otrajā mēģinājumā sasniegto rezultātu 63,78 metri uzvarēja pasaules čempione Haruka Kitaguči, otrā ar 61,30 metriem finišēja jaunzēlandiete Torija Pītersa, bet trešā ar pirmajā mēģinājumā sasniegtajiem 61,24 metriem - austrāliete MAkenzija Litla.

Latvijas sportisti pēdējā mēģinājumā apsteidza arī amerikāniete Megija Melona, kura šķēpu raidīja 60,42 metru tālumā.

Septītajā vietā septiņu sportistu konkurencē ierindojās lietuviete Liveta Jasjunaite, kas sasniedza rezultātu 57,45 metri.

Šosezon Dimanta līgā startēja arī šķēpmetējs Patriks Gailums un skrējēja Agate Caune.