Šķēpmetēja Līna Mūze-Sirmā labprātāk sadarbojas ar ārvalstu sportistiem

Latvijas šķēpmetēja Līna Mūze-Sirmā ir aizvadījusi labu sezonu un šobrīd kaļ plānus, kā savā karjerā sasniegt visaugstākos sasniegumus. Viņa Latvijas Radio raidījumā "Piespēle" atzīst, ka šķēpmešanas attīstība Latvijā šobrīd nevienam īpaši neinteresē.

Līna Mūze–Sirmā nesen atgriezās no treniņnometnes Spānijā, kur strādāja pie rehabilitācijas un spēka vingrinājumiem, bet šķēpu rokās viņa ņems vien nākamā gada februārī – jāsadziedē savainojums. Tajā sportiste iedzīvojās, izpildot olimpisko kvalifikāciju.

Līna Mūze - Sirmā tiecas pēc augstākajiem sasniegumiem šķēpmešanā un neslēpj problēmas vieglatlētikā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Aizvadītā sezona bijusi viena no labākajām karjerā, atzīst sportiste. Viņa parādījusi stabilu sniegumu, turklāt arī kā pirmā Latvijas atlēte kvalificējusies olimpiskajām spēlēm.

Sportiste nenoliedz – tas izdevies, arī pateicoties tam, ka vērsusies pēc psiholoģiskās palīdzības. Pēc aizvadītajām olimpiskajām spēlēm Tokijā viņa sasniegusi zemāko punktu un sapratusi, ka nepieciešama speciālista palīdzība.

Šobrīd sportistei ir 30 gadi, un šķēpmetējām vecums pēc 28 gadu sliekšņa sasniegšanas ir augstvērtīgākais sportā. Līna grib savā karjerā izdarīt ko lielu, un viņa savā prātā gatavojas dalībai vēl vismaz divās olimpiskajās spēlēs.

Šķēpmešanā gan šobrīd nav tie labākie laiki, jo, kā norāda Līna, šobrīd nevienam vairs šī disciplīna nerūp tā, kā tā rūpēja mūžībā aizgājušajām leģendām – Valentīnai Eidukai, Inesei Jaunzemei un citiem. Šobrīd šķēpmešanā katrs ir par sevi, un Līna kopā ar dzīvesbiedru Zigismundu Sirmo daudz labprātāk sadarbojas ar ārzemju sportistiem.

Līnai un Zigismundam priecē situācija, ka drīz pie "Daugavas" stadiona tiks atklāta vieglatlētikas manēža, jo šobrīd jaunajiem atlētiem īsti nav, kur trenēties. Viņa pauda cerību, ka tā nebūs cilvēku pārpildīta un atlēti varēs trenēties pienācīgos apstākļos.

Abi sportisti gan ir pieraduši rūpēties paši par sevi. Treniņiem noīrēta garāža ar 8 metrus augstiem griestiem, ko paši labiekārtojuši, lai varētu aizvadīt treniņus.

Līna pauda cerību, ka vieglatlētika attīstīsies, taču, lai tas notiktu, elites atlētiem ir jārāda labi rezultāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti