Dienas ziņas

Vecākus uztrauc bērnu drošība

Dienas ziņas

Pandēmija izgaismo mobilā interneta problēmas pierobežā

Izmaksas nespēj segt, bet valsts atbalsts nepienākas

Liepājas Olimpiskais centrs nespēj segt izmaksas, valsts atbalsts nepienākas

Pandēmijas ietekmē līdzekļu Liepājas Olimpiskā centra (LOC) objektu uzturēšanai pietiekot vairs tikai diviem, trim mēnešiem un lielākā daļa darbinieku ir atlaista. Jautājums ir par tenisa halles, vieglatlētikas manēžas un ledus halles turpmāku darbību. LOC ir pašvaldības kapitālsabiedrība, tādēļ valsts atbalsts tai nepienākas.  

LOC vienīgais risinājums esot no pašvaldības saņemt krīzes novēršanai nepieciešamos 200 tūkstošus eiro, lai varētu nodrošināt darbību līdz rudenim.

SIA ‘’Liepājas Olimpiskais centrs’’, kura pārziņā ir pilsētas visas sporta būves, pirms pandēmijas ik dienu apkalpoja 5–6 tūkstošus cilvēku. Tagad ir vairs tikai apmēram 200 apmeklētāju dienā. Uzņēmums darbojas izdzīvošanas režīmā, tāpēc 50 no 70 darbiniekiem ir atlaisti, galvenokārt tie, kas nodarbināti klientu apkalpošanā.

Tikai tāpēc, ka iepriekšējos gados uzņēmumam bija izveidojušies iekrājumi, sporta infrastruktūras darbību līdz šim bija iespējams nodrošināt. 

Ziemā ir daudz lielāki rēķini, kas būtiski ietekmē LOC situāciju, ņemot vērā lielo ēku skaitu, paskaidroja SIA “Liepājas Olimpiskais centrs”  valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis.

"Protams, mēs strādājam arī šobrīd, kad mums izdevumi ir lielāki nekā ieņēmumi. Ņemot vērā nenoteiktības situāciju, kāda ir šobrīd, mēs spēsim izdzīvot 2–3 mēnešus,’’ paskaidroja Griezītis.

Mēnesī LOC vidēji nepieciešami apmēram 100 tūkstoši eiro, lai nodrošinātu visu sporta būvju uzturēšanu. Tā kā pašu spēkiem SIA ‘’Liepājas Olimpiskais centrs’’ vairs nespēj segt izmaksas, uzņēmums un arī pašvaldība rakstīja vēstules gan premjerministram Krišjānim Kariņam ("Jaunā Vienotība"), gan Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), kuras pārraudzībā ir sporta nozare, lūdzot palīdzību.

Tā kā valsts atbalsts atteikts, Liepājas pašvaldība spiesta pārskatīt budžetu un rast iespēju sākotnējam atbalstam piešķirt 200 tūkstošus eiro. 

‘’Mēs kā pašvaldības kapitālsabiedrība esam izslēgti no jebkura veida valsts atbalsta programmām, līdz ar to no valsts neesam saņēmuši ne kapeikas, tai skaitā, protams, arī darbinieku dīkstāves pabalstus vai jebkādus apgrozāmo līdzekļu grantus,’’ uzsvēra Griezītis.

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis 2021. gada budžetu nosauca par lielu izaicinājumu pašvaldībai, ko jau ir ietekmējuši valsts lēmumi.

IZM komunikācijas nodaļas vecākā konsultante Inta Bērziņa atsūtīja "TV Kurzeme" īsziņu telefonā, apstiprinot, ka valdības piedāvātie atbalsta mehānismi uz privāto sektoru nav attiecināmi, ja pašvaldībai uzņēmumā pieder vairāk nekā 50% īpašuma daļu, kā ir LOC gadījumā. Jautājums esot jārisina pašvaldībai kā LOC īpašniekiem.

Ja Liepājas pašvaldība piešķirs vajadzīgos 200 tūkstošus eiro, sporta infrastruktūras darbību varēs nodrošināt līdz rudenim. Ja pandēmija turpināsies arī rudens pusē, pašvaldība un SIA ‘’Liepājas Olimpiskais centrs’’ nenoliedz, ka nāksies pieņemt vēl radikālākus lēmumus, tomēr neprecizē – kādus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt