Sporta ziņas

Virslīgas turnīrs telpu futbolā. FK «Nikars» - TFK «Salaspils». Renārs Pastars

Sporta ziņas

Latvijas hokeja valstsvienības treniņš pirms Vācijas turnīra

Latvijas olimpisko vienību gaida pamatīgas pārmaiņas

Latvijas Olimpiskā vienība pārtaps par elites medicīnas centru visiem sporta veidiem

Valsts labāko sportistu atbalstam izveidotā Latvijas Olimpiskā vienība (LOV) kļūs par Latvijas sporta elites medicīnas centru arī neolimpisko sporta veidu pārstāvjiem, pirmdien informēja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK). 

Par LOV prioritātēm 2021.gadā noteica ne tikai olimpisko programmu “Tokija 2020” un “Pekina 2022” kandidātu nodrošināšanu ar medicīnas un rehabilitācijas pakalpojumiem, kā arī fiziskās sagatavotības ekspertu klātbūtni treniņu un sacensību vietās. Vienlaicīgi prioritātēs iekļauts atbalsts neolimpisko sporta veidu elites atlētiem un sporta spēļu veidos jauniešu un junioru izlašu dalībniekiem, tiesa, finansējuma avoti tam nav noteikti.

LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks uzsvēra, ka LOV ir jānodrošina pakalpojums visiem Latvijas elites sportistiem. Viņš uzsvēra, ka pozitīvas un dinamiskas pārmaiņas ļaus LOV attīstīsies un modernizēties, pārtopot par visas sporta elites medicīnas centru. 

“Interesi jau ir izrādījuši tehnisko sporta veidu pārstāvji, arī komandu sporta spēļu federācijas, īpaši domājot par junioru izlasēm," Lejnieku citēja LOK. "LOV kļūs par centru, kas fokusēsies uz vislabākā medicīniskā atbalsta sniegšanu elites sportistiem gan treniņos, gan sacensībās. LOV sekos sporta medicīnas zinātnes inovatīvajām tendencēm un centīsies tās ieviest praksē.”

Vienlaikus nodalot sportistu atlases un finansiālā atbalsta funkciju, tiks ieviests "vienas pieturas aģentūras” princips. Tas nozīmē, ka, sākot ar 2021.gada 1.janvāri, finanšu sadales funkciju turpmāk veiks nevis LOV, bet gan LOK. Olimpiskajā vienībā iekļautie sportisti un treneri turpmāk finansējumu treniņu–sacensību darbam saņems tikai no savas sporta veida federācijas.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs gan uzsvēra, ka elites medicīnas centra prioritāte arvien būs sportistu sagatavošana Tokijas olimpiskajām spēlēm 2021.gadā un 2022.gada Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm. Neolimpiskajiem un komandu sporta veidiem būs iespēja pakalpojumus saņemt, ja būs brīvi medicīnas centra resursi un kāds par speciālistu darbu samaksās.

Severs atgādināja, ka LOV finansējuma būtisks pieaugums 2021.gadā nav plānots, tādēļ būs jārunā ar LOK, kā nodrošināt augstas klases sportistu sagatavošanu. Tādējādi citu sporta veidu pārstāvjiem pašiem būs jārod finanses, lai apmaksātu medicīnas centra pakalpojumus. 

LOV dalībnieku sapulcē pirmdien izskatīja organizācijas attīstības programmu 2020.-2024.gadam un turpmākos galvenos darba virzienus. Sapulcē piedalījās LOV kapitāla daļu turētāju pārstāvji no IZM, LOK, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas un LOV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt