Latvijas Olimpiskā komiteja vadlīnijās nosaka attieksmi pret Krieviju un Baltkrieviju sportā

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) pieņēma vadlīnijas olimpisko sporta veidu federāciju sportistu un pārstāvju dalībai starptautiskajā sporta apritē Krievijas un Baltkrievijas iesaistes kontekstā, ceturtdien informēja LOK.

Paužot nepieciešamību spert izlēmīgus soļus Krievijas un Baltkrievijas maigās varas ierobežošanai Latvijas un starptautiskajā sporta apritē, LOK mudina Latvijas sporta organizācijas, sportistus un sporta darbiniekus bez kavēšanās nodrošināt savu sporta organizāciju pilnīgu atbilstību Sporta likuma un citu normatīvo aktu nosacījumiem dalībai sporta sacensībās un to organizēšanā.

"Esam pieņēmuši kopīgu un valstiski vienotu nostāju, kas skaidri un nepārprotami definē kopīgo attieksmi pret notikumiem un paredz sekas, ja šī nostāja netiek ievērota," pauda LOK prezidents Žoržs Tikmers. "Izstrādājamās vadlīnijas preventīvi sagatavo sporta veidu federācijas lēmumu pieņemšanā un  skaidras nostājas paušanā gan vietējā, gan starptautiskā mērogā sporta notikumu ietvarā un arī informatīvajā telpā."

Papildus Sporta likumā noteiktajiem ierobežojumiem LOK aicina nepieļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistu un darbinieku dalību sporta sacensībās vai jebkādos citos ar sportu saistītos pasākumos Latvijā vai Latvijas sporta organizāciju organizētos pasākumos ārvalstīs. Ieteikts arī rosināt un atbalstīt Krievijas un Baltkrievijas organizāciju dalības apturēšanu vai pārtraukšanu starptautiskajās sporta organizācijās, kā arī Krievijas un Baltkrievijas sportistu un sporta darbinieku dalības apturēšanu vai pārtraukšanu starptautisko organizāciju kalendāros iekļautajās sacensībās vai jebkādos citos ar sportu saistītos pasākumos.

Tāpat LOK mudina rosināt un atbalstīt Krievijas un Baltkrievijas sporta darbinieku atstādināšanu vai atcelšanu no jebkādu pienākumu veikšanas starptautiskajās sporta organizācijās. Turklāt katrā atsevišķā gadījumā izvērtēt organizācijas dalības lietderīgumu tādu sporta struktūru darbā, kā arī to kalendāros iekļautās sacensībās vai jebkādos citos ar sportu saistītos pasākumos, kas no dalības un pienākumu izpildes nav izslēgušas, atstādinājušas vai atcēlušas Krievijas un Baltkrievijas nacionālās sporta organizācijas, sportistus un sporta darbiniekus.

LOK  aicina sporta federācijas uzrunāts sava sporta veida sportistus un darbiniekus, kuri vienlaikus ir Latvijas un Krievijas vai Baltkrievijas valstspiederīgie, izdarīt nepārprotamu izvēli, ar kuru no valstīm šīs personas vēlas savu saistību saglabāt. Katrā atsevišķā gadījumā atbilstoši normatīvajiem aktiem un vadlīnijām izvērtēt Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību Latvijas sporta klubos, kā arī sniegt visu iespējamo atbalstu Ukrainas sporta organizācijām, sportistiem un sporta darbiniekiem, lai kaut daļēji novērstu kara baisās sekas un negatīvo ietekmi uz iespēju piedalīties sporta apritē.

Iespēju robežās LOK mudina atbalstīt Krievijas un Baltkrievijas sportistus un darbiniekus, kas skaidri un nepārprotami nosoda agresīvo karadarbību Ukrainā un aktīvi rīkojas miera atjaunošanai. Tajā pašā laikā piemērot "nulles tolerances" politiku pret tiem Latvijas sporta sabiedrības pārstāvjiem, kuru darbības un viedokļi ir pretrunā Latvijas valsts interesēm.

Neskaidrību gadījumā LOK aicina konsultēties Izglītības un Zinātnes ministrijas Sporta departamentā, bet sportisku vai ētikas jautājumu gadījumā – LOK Ētikas komisijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt