Latvijas riteņbraucēji tālu no laureātiem U-23 Eiropas čempionāta distancē

Latvijas riteņbraucēji piektdien Igaunijā nepretendēja uz augstām vietām U-23 Eiropas čempionāta distancē ar atsevišķu startu un ierindojās tuvāk rezultātu tabulas beigām, liecina rīkotāju informācija. Lielākas cerības uz panākumiem Latvijas izlasē lolo grupas braucienā, kas paredzēts svētdien.

(papildināts pēc junioru sacensībām)
U-23 izlases līderis Krists Neilands ieguva 47.vietu, 60. bija Aleksandrs Rubļevskis, bet Deins Kaņepējs ierindojās 62.vietā 66 dalībnieku konkurencē. Zelta medaļu izcīnīja Nīderlandes riteņbraucējs Stīvens Lamertinks, kurš 31,5 kilometru distanci Tartu un pilsētas apkaimē veica 38 minūtēs un 32,671 sekundē.

Neilands no uzvarētāja atpalika vairāk nekā trīs minūtes, bet Rubļevskis un Kaņepējs bija vēl lēnāki.

Vēlāk piektdien 18,4 kilometru braucienā ar atsevišķu startu junioriem 10.vietu sasniedza Ēriks Toms Gavars ar finišu pēc 23 minūtēm un 23,360 sekundēm. No čempiona Krievijas riteņbraucēja Nikolaja Iļičeva latvietis atpalika 21 sekundi. Iļja Tjagunovs un Nils Ķelderis ieņēma attiecīgi 40. un 53.vietu 73 braucēju konkurencē.

Jau vēstīts, ka U-23 sieviešu konkurencē labākā Latvijas riteņbraucēja Lija Laizāne ceturtdien braucienā ar atsevišķu startu sasniedza 15.vietu.

Grupas braucienā sestdien cīnīsies juniores un U-23 sievietes, bet čempionāta noslēgumā svētdien grupas braucienā startēs juniori un U-23 vīrieši.