«Elkor Rīgas velomaratonā» daļa maršruta virzīsies cauri Vecrīgai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

"Elkor Rīgas velomaratonā", kas notiks 31.maijā, daļa maršruta virzīsies cauri Vecrīgai, trešdien preses konferencē Rīgas domē paziņoja organizatori.

"Viena daļa maršruta vedīs cauri Vecrīgai. Es izrunājos ar policistiem. Viņi piekrita, ka tas ir īstenojams," sacīja "Elkor Rīgas velomaratona" rīkotājs Igo Japiņš.

"Elkor Rīgas velomaratonā" dalībnieki startēs trīs distancēs. Sporta klasē paredzēti seši apļi, kas būs aptuveni 98 kilometrus liela distance, tautas klasē dalībniekiem būs jāveic divi apļi, savukārt ģimenes klasē viens aplis.

"Rīgā riteņbraucējiem šis ir pats galvenais pasākums," norādīja Japiņš, kurš piebilda, ka sacensībām pieteikušies jau vairāk nekā 800 dalībnieki.

Japiņš uzsvēra, ka šīs sacensības ir bijušas arī starptautiskas. "Šī trase atbilst vissaugstākajām prasībām. Te varētu rīkot pat Eiropas čempionātu," teica "Elkor Rīgas velomaratona" rīkotājs.

"Nākamgad Latvijas Riteņbraukšanas federācija svinēs 130 gadu jubileju. Mēs domāsim, kā šo pasākumu iekļaut jubilejas scenārijā," sacīja Japiņš.

24.maijā notiks "Rīgas mini velomaratons" bērniem, kas risināsies Uzvaras parkā. "Parasti piedalās ap pustūkstoti," piebilda Japiņš.

"Elkor" valdes loceklis Ronalds Feldmanis uzsvēra, ka Rīgas dome daudz domā par to, lai pilsētas infrastruktūra būtu draudzīgāka tieši velobraucējiem, neskatoties uz to, ka daudziem pret to ir iebildumi.

"Es biju tiešām ļoti patīkami pārsteigts par jaunajiem veloceliņiem Vecāķos," teica Japiņš, kurš uz preses konferenci no mājām Garciemā uz Rīgas centru devās ar velosipēdu.

Rīgas velomaratons notiks 32.reizi. Laika gaitā dalībnieku skaits no dažiem simtiem izaudzis līdz teju 4000 velomīļiem.

Starts un finišs arī šogad tiks dots 11.novembra krastmalā, bet trase visos braucienos vedīs pa Rīgas lielajām ielām un galvenajiem tiltiem.

"Elkor Rīgas velomaratons" šogad veltīts laimes hormona izdalīšanai, ko sniedz braukšana ar divriteni.

Ikvienam dalībniekam, reģistrējoties "Elkor Rīgas velomaratonam", ir iespēja atbalstīt smagu traumu guvušo talantīgo Latvijas BMX braucēju Gustavu Pētersīli, kurš ir paralizēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti