Dadzīte izcīna sudraba medaļu diska mešanā Tokijas paraolimpiskajās spēlēs

Latvijas sportiste Diāna Dadzīte piektdien diska mešanā izcīnīja sudraba godalgu Tokijas paraolimpiskajās spēlēs, kur vieglatlēte labākos rezultātus sasniedza pēdējos metienos. Dadzīte guva Latvijas paraolimpiskajā komandā pirmo medaļu Tokijas spēlēs.

(papildināts ar Diānas Dadzītes teikto)
Startējot F55 ieskaites grupā, Dadzītei veiksmīgākais bija pēdējais metiens, kurā viņa disku raidīja 25,02 metrus, sasniedzot personisko rekordu, liecina rīkotāju informācija. Pirmajos četros no sešiem metieniem Dadzītes rezultāti nesasniedza 24 metrus, bet piektajā mēģinājumā viņas mestais disks aizlidoja 24,05 metrus.

Diānas Dadzītes sudraba metiens 

Par paraolimpisko čempioni kļuva arī Rio spēlēs zeltu ieguvusī Ķīnas diska metēja Duna Feisja ar rezultātu 26,64 metri. Bronzas godalgu nopelnīja Meksikas sportiste Marija Gerero Kasaresa par 24,11 metrus tālu metienu.

Dadzīte pēc sacensībām atzina, ka paveica vairāk nekā no sevis gaidīja. Turklāt startam Tokijā sportiste gatavojās bez trenera.

Intervija ar Diānu Dadzīti pēc sacensībām 

"Diska mešanā necerēju vairāk par 3. vietu, jo zināju, ka konkurence ir sīva," Dadzīti citēja Latvijas Paralimpiskā komiteja. "Pirmais astotnieks ir ļoti tuvu viens otram. Es vienu brīdi sanervozējos, bet pateicu sev pāris vārdus, un pēc tā ceturtais metiens jau bija labāks. Pēdējie divi bija vienkārši lieliski, un pēdējais – tur vispār nav ko teikt. Aizmest 25 metriem pāri es sapņoju jau kopš 2017. gada. Ir izdarīts liels darbs, un es esmu gandarīta, jo to paveicu viena un bez trenera." 

Dadzīte pirms pieciem gadiem Riodežaneiro nopelnīja paraolimpisko zelta medaļu šķēpa mešanā un bronzu diska mešanā. Arī Tokijā Dadzīte vēl startēs šķēpa mešanā.

Apbalvošanas ceremonija diska mešanā 

Paraolimpisko spēļu debitants Jurijs Semjonovs piektdien priekšsacīkstēs peldēšanā 100 metru distancē uz muguras dalīja 7. vietu un iekļuva finālā, kur turpināsies cīņa par medaļām. 

Jurija Semjonova peldējums priekšsacīkstēs 

Semjonovs savā priekšpeldējumā S8 ieskaites grupā dalīja 3. vietu ar rezultātu viena minūte un 9,88 sekundes. Priekšsacīkstēs startēja 11 dalībnieki, no kuriem astoņi ātrākie vēlāk piektdien startēs finālā. 

Ieva Melle loka šaušanā piektdien ieguva 21. vietu priekšsacīkstēs, kur pēc sasniegtajiem rezultātiem dalībnieces izlika izslēgšanas sacensību tīklā. Melle olimpiskā loka klasē 24 dalībnieču konkurencē iekrāja 495 punktus un 2. septembrī izslēgšanas sacensības sāks 1/16 finālā pret Lielbritānijas loka šāvēju Heizelu Čeistiju, kura kvalifikācijā noslēdza labāko duci.

Vēlāk piektdien priekšsacīkstēs paraiejādē pirmajā sacensību daļā startēs jātnieks Rihards Snikus ar zirgu ''King of the Dance'', savukārt Baiba Rorbaha sacentīsies vālītes mešanā. 

Tokijas paraolimpiskās spēles ilgs līdz 5. septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti