Parasportiste Krūmiņa šķēpa mešanā izcīna pasaules čempionāta zeltu

Latvijas parasportiste Diāna Krūmiņa ceturtdien Parīzē notiekošajā pasaules čempionātā paravieglatlētikā izcīnīja zelta godalgu šķēpa mešanā, startējot F55 grupā, vēsta Latvijas Paralimpiskā komiteja.

Diāna startēja pēdējā un jau pirmajā mēģinājumā meta šķēpu 23,57 metrus tālu, kas ļāva nodrošināt pirmo vietu.

Atlikušajos mēģinājumos viņa turpināja uzlabot savu rezultātu, otrajā mēģinājumā sasniedzot 23,99 metrus, trešajā – 24,75 metrus, ceturtajā – 25,22 metrus, bet piektais mēģinājums, kurā viņa meta šķēpu 25,81 metru tālu, bija visveiksmīgākais. Noslēdzošajā piegājienā Krūmiņas mestais šķēps lidoja 23,86 metrus tālu, vēsta Latvijas Paralimpiskā komiteja.

2017. gada pasaules čempionātā Krūmiņa (iepriekš – Dadzīte) kļuva par čempioni lodes grūšanā, šķēpa mešanā un diska mešanā. Divus gadus vēlāk viņa pievienoja vēl vienu zelta medaļu šķēpa mešanā un bronzu diska mešanā.

Savukārt Tokijas paralimpiskajās spēlēs Latvijas pārstāve tika pie bronzas medaļas šķēpa mešanā.

Krūmiņa šajā pasaules čempionātā startēja arī diska mešanā un izcīnīja trešo vietu.

Meistarsacīkstēs piedalīsies apmēram 1330 paravieglatlētu no vairāk nekā 100 valstīm, sportistiem cīnoties ne tikai par godalgām, bet arī ceļazīmēm uz 2024. gada Parīzes paralimpiskajām spēlēm.