Tokijas olimpiskās ceļazīmes jau ieguvušie sportisti tās saglabās

Tokijas olimpiskajām spēlēm jau kvalificējušies sportisti visi saglabās nopelnītās ceļazīmes, lai arī pasākums pārcelts uz 2021.gadu. Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) telekonferencē ar 32 starptautiskajām sporta veidu federācijām ceturtdien nolemts respektēt kvalifikācijas procesā jau sasniegtos rezultātus, par vairāku avotu teikto vēstīja aģentūra AFP.

Apmēram 57% olimpisko starta kvotu jau bija sadalīts, kad SOK otrdien paziņoja lēmumu koronavīrusa pandēmijas dēļ pārcelt Tokijas spēles uz 2021.gadu. Vēl nav zināms, precīzi kad risināsies Tokijas olimpiskās spēles, bet vērienīgās sacensības arvien paredzētas ar 11 000 dalībnieku. 

"[SOK prezidents] Tomass Bahs vispirms izskaidroja spēļu pārcelšanas cēloņus un pēc tam teica, ka sportisti, kas kvalificējušies startam 2020.gadā, automātiski kvalificētos sacensībām 2021.gadā," vienu no konferences dalībniekiem citēja AFP. "Viens no galvenajiem jautājumiem ir noskaidrot, kad un kā sarīkot kvalifikāciju." 

"Piešķirtās kvotas paliek spēkā," apstiprināja cits telekonferences dalībnieks. "Tomass Bahs apstiprināja, ka lēmums [par sacensību laiku] tiks pieņemts nākamajās četrās nedēļās. Daži saka, ka labāk būtu maijā, citi - jūnijā," viņš piebilda.

Dažādās sporta veidu federācijās ir atšķirīga situācija olimpisko starta kvotu sadalīšanā. Piemēram, burāšanā jau ir noteikti vairāk nekā 90% olimpiskās regates dalībnieku, turpretim boksā lielāko daļu kvalifikācijas sacensību ietekmēja epidemioloģiskā situācija pasaulē. 

Daži sporta federāciju vadītāji arī pauda bažas par finanšu situāciju, aicinot piešķīrumus, ko SOK parasti izmaksā pēc olimpiskajām spēlēm, šoreiz piešķirt avansā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti