Vienojas par Tokijas olimpisko spēļu pārcelšanu uz 2021.gadu

Tokijas olimpisko spēļu organizatori panāca vienošanos par sporta foruma pārcelšanu uz 2021.gadu globālās koronavīrusa pandēmijas dēļ, otrdien informēja BBC. Pārcelšana uz 2021.gadu attiecas arī uz Tokijas paralimpiskajām spēlēm.

Japānas premjers Sindzo Abe otrdien žurnālistiem teica, ka panākta vienošanās ar Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) par spēļu pārcelšanu uz vienu gadu.

"Es piedāvāju pārcelt [olimpiskās spēles] apmēram par vienu gadu un [SOK] prezidents Tomass Bahs deva simtprocentīgu piekrišanu," teica Japānas premjers. "Tas ļaus sportistiem sacensties vislabākajos apstākļos un padarīs pasākumu skatītājiem drošu," viņš piebilda. 

Pārceļ Tokijas olimpiskās spēlesUldis Ķezberis

2020.gada Tokijas olimpisko spēļu norise bija plānota no 24.jūlija līdz 9.augustam. SOK informēja, ka pārceltās spēles notiks ne vēlāk kā 2021.gada vasarā, bet saglabās oficiālo nosaukumu 2020.gada Tokijas olimpiskās spēles. 

"Pašreizējos apstākļos, balstoties uz Pasaules veselības organizācijas šodien sniegto informāciju, SOK prezidents un Japānas premjerministrs vienojās, ka XXXII olimpiādes spēles Tokijā jāpārceļ uz laiku pēc 2020.gada, bet ne vēlāk kā 2021.gada vasaru, lai sargātu sportistu veselību un ikvienu, kas iesaistīts olimpiskajās spēlēs," kopīgā paziņojumā informēja SOK un Tokijas olimpisko spēļu rīcības komiteja. 

Spēļu jauno norises laiku noteiks kopīgi SOK īpaša komisija un vietējā rīcības komiteja, pavēstīja Bahs.

Vairāku valstu olimpiskās komitejas iepriekš informēja, ka veselības aizsardzības apsvērumu dēļ nepiedalīsies Tokijas olimpiskajās spēlēs, ja to norises laiks paliks nemainīgs. 

Pirmo reizi olimpisko spēļu vēsturē tās tiek pārceltas.

Iepriekš vairākas olimpiskās spēles ir tikušas tikai pilnīgi atceltas kara dēļ. Tostarp 1940.gada olimpiskās spēles bija plānots sarīkot Tokijā, tomēr Japāna no rīkotāju tiesībām atteicās karadarbības dēļ.

Spēļu pārcelšana rīkotājiem būs milzīgs izaicinājums, gan loģistikas jautājumu risināšanā, gan infrastruktūras pieejamības dēļ. Tokijas spēļu organizatori iepriekš izpelnījās vispārēju atzinību par teicamu gatavošanos spēlēm, vairāk nekā savlaicīgi pabeidzot sporta objektu būvi un raisot līdzjutēju lielu interesi par biļešu iegādi. 

Tokijas spēļu olimpiskā uguns jau ir nogādāta Japānā, kur ceturtdien būtu jāsākas lāpas stafetei. Pēc izmaiņu paziņošanas

nolemts olimpisko uguni uzglabāt Fukusimas pilsētā, kur tā būs pieejama apskatei,

pavēstīja spēļu rīcības komitejas prezidents Josiro Mori. SOK piekrita uguns uzglabāšanai Japānā, lai Tokijas olimpiskās spēles pasaulei izaicinošos laikos būtu kā cerības stars.

Sagaidāms, ka Tokijas olimpisko spēļu pārcelšanas dēļ būtiski mainīsies citu nozīmīgu sporta sacensību kalendārs. Starptautiskā vieglatlētikas jumtorganizācija "World Athletics" iepriekš pauda, ka būs gatava pārcelt 2021.gada augustā ASV paredzēto pasaules čempionātu, ja tas būs nepieciešams olimpisko spēļu labad. 2021.gada jūlija otrajā pusē Japānā paredzēts arī pasaules čempionāts ūdens sporta veidos, ko organizatori arī ir gatavi pārcelt.

Daudzi potenciālie olimpieši ir sarūgtināti par Tokijas spēļu pārcelšanu, bet atbalsta lēmumu, jo pašreiz nespēj normāli sagatavoties sacensībām. Piemēram, "World Athletics" veiktā aptaujā gandrīz 80% no vairāk nekā 4000 aptaujātajiem atbildēja, ka atbalsta Tokijas olimpisko spēļu atlikšanu.

Olimpisko spēļu pārcelšana būs milzīgs trieciens Japānas tautsaimniecībai. Uzlecošās saules zeme Tokijas spēļu sarīkošanai līdz šim ir iztērējusi gandrīz 13 miljardus dolāru (12 miljardus eiro). Analītiķi prognozē, ka sporta sarīkojuma nenotikšana plānotajā laikā Japānas ekonomikai radīs sešu miljardu dolāru zaudējumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti