Starptautiskā Olimpiskā komiteja nosoda Kremli par galēji agresīviem izteikumiem

Krievijas varas iestāžu reakcija uz Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu liegt agresorvalstu sportistiem Parīzes olimpiskajās spēlēs jebkādi izrādīt saistību ar viņu valsti ir galēji agresīva, paužot arī nepieņemamus personiskus apvainojumus, trešdien pavēstīja SOK. 

Pēc SOK lēmuma neatļaut neitrālu dalībnieku statusā akceptētiem Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties Parīzes spēļu atklāšanas ceremonijā Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova trešdien apgalvoja, ka SOK ir nolaidusies līdz rasismam un neonacismam. Zaharova vērsās pret SOK nostāju, kura liegs neitrālā statusa sportistiem jebkādi asociēties ar savu valsti.

Savukārt SOK prezidents Tomass Bahs atzina, ka Krievijā izskan vēl vairāk galēji agresīvu apgalvojumu. Viņš uzsvēra, ka olimpiskā kustība ir atvērta ikvienam, kas ievēro noteikumus, un gaidīta būs arī Krievijas Olimpiskā komiteja, līdzko tā ievēros noteikumus. 

SOK pārstāvis Marks Adamss par jebkādu robežu pārkāpšanu nosauca vācieša Baha saistīšanu ar holokaustu.

"Saistīt [SOK] prezidentu, viņa tautību un holokaustu ir nepieņemami un iezīmē jaunu viszemāko līmeni," teica Adamss.

SOK martā pieņēma noteikumus, kas reglamentēs agresorvalstu neitrālo sportistu dalību Parīzes spēlēs. Neitrālajiem atlētiem nav noteikta prasība oficiāli nosodīt karu Ukrainā, tiesa, noteikumi paredz, ka Parīzē nevarēs startēt sportisti, kas ir saistīti ar Krievijas un Baltkrievijas spēka struktūrām, kā arī dalība olimpiskajās sacensībās būs liegta tiem, kas pauduši atbalstu Krievijas karam Ukrainā.

Kremļa nepatiku veicināja arī SOK nosodījums Krievijas centieniem septembrī sarīkot Sadraudzības spēles, kas pretendētu kļūt par politisku alternatīvu olimpiskajām spēlēm. 

KONTEKSTS:

Starptautiskā Olimpiskā komiteja nolēma sniegt agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas sportistiem iespēju 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs individuālajos sporta veidos startēt kā neitrāliem atlētiem, ja viņi nav saistīti ar valsts spēka struktūrām un nepauž atbalstu karam.

SOK izpildkomiteja pērn oktobrī uz nenoteiktu laiku apturēja Krievijas Olimpiskās komitejas pilnvaras par darbību okupētajās Ukrainas teritorijās, bet tas neliedz iespēju atsevišķiem Krievijas sportistiem neitrālā statusā piedalīties Parīzes spēlēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti