SOK publicē amatpersonu kompensācijas un aicina citas sporta organizācijas sekot

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ceturtdien publicēja kompensāciju summas, ko saņem organizācijas amatpersonas, tostarp SOK prezidents Tomass Bahs, kā arī aicināja citas olimpiskajā kustībā iesaistītās sporta organizācijas sekot caurspīdības principiem.

Baham izdevumu kompensēšanai SOK gadā izmaksās 225 000 eiro, kā arī papildu apmaksās viņa uzturēšanās izdevumus SOK mītnes vietā Lozannā. Bahs tāpat kā viņa priekšteči Žaks Roge un Huans Antonio Samarančs Lozannā uzturas viesnīcā "Lausanne Palace".

Amatpersonu kompensāciju sistēmas caurspīdīgumu SOK deklarēja decembrī pieņemtajā reformu plānā "Olympic Agenda 2020". SOK prezidentu un amatpersonas uzskata par brīvprātīgiem darbiniekiem, kas nesaņem algu, taču tiek kompensēti viņu ceļa, uzturēšanās un citi izdevumi olimpisko pienākumu pildīšanā. 

SOK izpildkomitejas locekļiem un komisiju vadītājiem noteikta 900 dolāru (830 eiro) dienasnauda, bet citiem SOK biedriem tā ir 450 dolāru (415 eiro). Papildu 7000 dolāru (6450 eiro) gadā katram SOK biedram paredzēti administratīvajam atbalstam, ko dzimtenē var tērēt biroja īrei un aprīkojumam.

SOK Ētikas komisijas aicinājumu citām sporta organizācijām atklāt iekšējo maksājumu sietēmu pirmkārt uzskata par spiedienu uz Starptautisko futbola federāciju (FIFA) un tās prezidentu Zepu Blateru. 

FIFA un Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) vadība saņem algu, kas publiski nav nosaukta. Dažādos finanšu un korupcijas skandālos iekļuvušās FIFA prezidents Blaters iepriekš ir teicis, ka viņa alga gadā ir "nedaudz lielāka kā viens miljons dolāru". Savukārt "Sunday Times" pērn rakstīja, ka FIFA izpildkomitejas locekļi gadā saņem 200 000 dolāru un 500 dolāru dienasnaudu. UEFA prezidenta Mišela Platinī alga gadā sasniedz 3,2 miljonus eiro, vēstīja Francijas biznesa žurnāls.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti