Latvijas olimpiskā stratēģija: Sporto vismaz puse sabiedrības, olimpiskajā komandā 50 sportistu

Pirmo reizi organizācijas vēsturē radītajā ilgtermiņa attīstības stratēģijā Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) līdz 2030. gadam paredz divus stratēģiskus uzdevumus – veicināt vairāk nekā puses Latvijas sabiedrības iesaistīšanos regulārās sporta nodarbībās, kā arī vismaz 50 atlētu dalību valstī olimpiskajā komandā, ceturtdien informēja LOK. 

LOK prezidents Žoržs Tikmers paskaidroja, ka pieņemtais dokuments organizācijai ir nozīmīgs, jo nodrošina skaidru un vienotu attīstību, dod iespēju fokusēt enerģiju un resursus, noteikt prioritātes un nodrošināt stabilitāti un attīstību. Savukārt LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks uzsvēra, ka olimpiskā kustība pārstāv vienu no vērtīgākajiem un atpazīstamākajiem zīmoliem pasaulē.

"Tāpēc mūsu pienākums ir popularizēt olimpisma idejas un vērtības Latvijas sabiedrībā, kas viennozīmīgi padara sportu par daļu no sabiedrības ikdienas”, Lejnieku citēja LOK. “Vienlaikus ir jāskaidro un jānovērtē mūsu sportistu starti un panākumi olimpiskajās spēlēs. Mainīsim priekšstatu par to, kas ir panākumi, priekšplānā izvirzot sevis pārspēšanu un labāko rezultātu sasniegšanu. Padarīsim olimpiešus redzamākus, saliedējot sabiedrību un iedvesmojot to sportot biežāk.”

Lai panāktu, ka 2030. gadā vairāk nekā puse Latvijas sabiedrības regulāri sporto, LOK noteica trīs svarīgākos uzdevumus. Pirmkārt, vairot olimpiešu popularitāti un klātbūtni ikdienā ar viesošanos skolās, nodrošinot sportistu aktīvu iesaisti komunikācijā. Otrkārt, motivēt sabiedrību būt aktīviem un kustēties vairāk, kā arī dažādos pasākumos un programmās popularizēt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu. Jauniešu sporta attīstību paredzēts veicināt sadarbībā ar Jaunsardzi. Treškārt, iedrošināt tiekties uz izcilību, sekojot olimpiskajām vērtībām. 

LOK plāno turpināt un veicināt programmu “Sporto visa klase” visos Latvijas novados, panākot, ka sporta nodarbības katru mācību dienu aizvada pilnīgi visas klases.

Olimpiskā komiteja arī vēlas izveidot modernu interaktīvu Sporta slavas zāli.

Lai nodrošinātu vismaz 50 atlētu dalību olimpiskajā komandā, paredzēts palīdzēt olimpiešiem sasniegt labākos rezultātus, pilnveidot treneru zināšanas, motivāciju un atalgojuma sistēmu, kā arī nodrošināt sporta zinātnes, rehabilitācijas un psiholoģiskās sagatavotības atbalstu.

LOK vēlas savā pārvaldē integrēt Latvijas Olimpisko vienību un Olimpiešu sociālo fondu,

ieviešot sistēmā vienotu zīmolu, efektīvu un vienkāršu lēmumu pieņemšanas procesu, kas veicinātu arī administratīvo resursu ekonomiju.

Olimpiskā komiteja uzskata par nepieciešamu nostiprināt olimpisko federāciju patstāvību un atbildību par savu sporta veidu. Paredzēts iedrošināt nodarboties ar sportu un tiekties uz augstiem sasniegumiem, paturot prātā sportistu izglītību, duālās karjeras iespējas un sociālo garantiju nodrošināšanu.

Izstrādātā stratēģija ietver arī vienlīdzīgu iespēju nodrošināšanu visiem olimpiskajā kustībā, neskatoties uz vecumu, dzimumu, ienākumiem vai jebkādiem citiem nosacījumiem. LOK arī plāno ciešāku partnerību ar Latvijas Paralimpisko komiteju un Izglītības un zinātnes ministriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt