Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents cer uz visu valstu sportistu dalību Parīzes spēlēs

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs sarunā ar Starptautiskā Atlētu foruma dalībniekiem pirmdien pauda pārliecību par visas pasaules sportistu dalību 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs kā atbilstošāko risinājumu. Bahs tādējādi ļāva noprast, ka viņš atbalstītu arī Krievijas un Baltkrievijas sportistu startu neitrālā statusā.

Bahs cer Parīzes olimpiskajās spēlēs redzēt spēcīgu Ukrainas komandu, tomēr SOK prezidents neuzskata, ka iespēja startēt būtu jāliedz visiem agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas sportistiem. Viņš uzsvēra, ka neitrāla dalībnieka statusu nevarētu iegūt neviens Krievijas vai Baltkrievijas atlēts, kas ir saistīts ar savas valsts militārajām struktūrām vai drošības dienestiem. Tāpat olimpieša statuss būtu liegts tiem, kuri pauduši atbalstu karam un līdz ar to pārkāpj Olimpisko hartu. 

Atbildot Ukrainas Olimpiskās komitejas Atlētu komisijas vadītājam Georgijam Zantarajam par SOK nostāju Krievijas sportistu jautājumā, Bahs apgalvoja, ka pašlaik kara definīcijai pasaulē atbilst 28 militāri konflikti, un tādā situācijā ir sarežģīti sabalansēt sportistu intereses vidē, kur uz visiem attiektos vienoti noteikumi. 

Bahs gan nekavējās uzsvērt, ka SOK allaž ir atbalstījusi Ukrainu un palīdzēs karā cietušās valsts sportistiem arī sagatavoties nākamajām olimpiskajām spēlēm. 

SOK pēc Krievijas armijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā pērn aicināja starptautiskās sporta veidu federācijas liegt Krievijas un Baltkrievijas sportistiem dalību starptautiskās sacensībās. Tomēr 2023. gada martā SOK nostāja mainījās, un Bahs paziņoja, ka nevienu sportistu nedrīkst diskriminēt tikai viņa pases dēļ. Pēc SOK izmainītajām rekomendācijām arvien vairāk individuālajos sporta veidos ļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties neitrālu dalībnieku statusā. 

Septembra beigās Starptautiskā Paralimpiskā komiteja ar balsu vairākumu atbalstīja Krievijas un Baltkrievijas atlētu dalību Parīzes paraolimpiskajās spēlēs neitrālu dalībnieku statusā. 

Sagaidāms, ka jautājumu par Krievijas un Baltkrievijas sportistiem Parīzes olimpiskajās spēlēs varētu apspriest SOK sesijā, kas no 15. līdz 17. oktobrim notiks Indijas pilsētā Mumbajā. Līdz tam 12. un 13. oktobrī tiksies SOK izpildkomiteja. SOK nav noteikusi, kad pieņems lēmumu jautājumā par Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību Parīzes spēlēs, vien norādot, ka tas notiks atbilstīgā laikā. 

Atšķirībā no Starptautiskās Paralimpiskās komitejas SOK nav pārstāvētas kustībā iesaistīto valstu organizācijas. SOK biedri patlaban ir 99 privātpersonas, kas, pēc Olimpiskās hartas, nav savu valstu pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti