Panorāma

Pašvaldības pārskata skolēnu ēdināšanas atbalstu

Panorāma

Latvijas izlases nespēlēs pret komandām no Krievijas

Krievijas un Baltkrievijas paralimpieši piedalīsies Parīzes spēlēs

Krievijas un Baltkrievijas paralimpieši piedalīsies Parīzes spēlēs, Latvijā to vērtē kā spļāvienu sejā

Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) lēmumu ļaut Krievijas un Baltkrievijas parasportistiem piedalīties 2024. gada Parīzes paralimpiskajās spēlēs uzskatāms par spļāvienu sejā, Latvijas Televīzijai piektdien teica Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) ģenerālsekretāre Liene Apine. 

Latvija IPC balsojumu ignorēja un ir vīlusies citu valstu pārstāvju rīcībā. LPK delegācija uz IPC kongresu Bahreinā nedevās, jo nevēlējās atrasties vienā telpā ar Krievijas pārstāvjiem, paskaidroja Apine. IPC lēmums nozīmē, ka agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas sportisti atkal varēs stāties uz starta līnijas un piedalīties sacīkstēs.  

Krievijas un Baltkrievijas paralimpiešiem labvēlīgais lēmums raisa bažas par Parīzes olimpiskajām spēlēm
00:00 / 03:30
Lejuplādēt

"Nav noslēpums, ka Āfrika atbalsta Krieviju. Krieviju atbalsta arī Armēnija, vēl vairākas bijušās Padomju Savienības valstis, tādēļ arī visticamāk šāds [IPC] lēmums ir pieņemts," teica Apine. "Šis lēmums pierāda to, ka politika un sports ir ļoti, ļoti cieši saistīti."

Vai IPC lēmuma dēļ Latvijas delegācija varētu ignorēt Parīzes paralimpiskās spēles, vēl tiks lemts. Vienos svara kausos esot karš un politiskā situācija, otros – sacīkstes, kam sportisti ilgi un smagi trenējas.

IPC piektdien kongresā Bahreinā balsojumos pieņēma lēmumus, kas pavērs Krievijas un Baltkrievijas sportistiem iespējas piedalīties 2024. gada Parīzes paralimpiskajās spēlēs.

Agresorvalstu sportisti paralimpiskajās spēlēs varēs piedalīties kā individuāli atlēti zem neitrāla karoga.

Balsojums bija par Krievijas Paralimpiskās komitejas pilnīgu diskvalifikāciju, taču tā iznākums faktiski nozīmē, ka Krievijas sportisti varēs piedalīties paralimpiskajās spēlēs. Kaut arī Krievija jau ilgāk nekā pusotru gadu karo Ukrainā, 74 IPC dalībvalstis nobalsoja par Krievijas sportistu dalību spēlēs, 65 balsoja pret, un 13 valstis atturējās. 

Citā balsojumā 90 delegāti nobalsoja par Krievijas Paralimpiskās komitejas daļēju diskvalifikāciju, 56 bija pret, bet seši atturējās. Daļējas diskvalifikācijas dēļ Krievija zaudē visas IPC dalības tiesības, tomēr tās sportisti ir tiesīgi piedalīties 2024. gada Parīzes paralimpiskajās spēlēs kā individuāli atlēti neitrālā sportista statusā.

Vēlāk balsojumā par Baltkrievijas Paralimpiskās komitejas pilnīgu diskvalifikāciju 74 bija pret, 56 par un 15 atturējās. Balsojumā par daļēju diskvalifikāciju 79 bija par, 57 pret un deviņi atturējās.

Krievijas iebrukums Ukrainā sākās dažas dienas pirms 2022. gada Ziemas paralimpiskajām spēlēm Pekinā, no kurām spēļu atklāšanas ceremonijas priekšvakarā Krievija un Baltkrievija tika izslēgtas.

Par iespēju Krievijas sportistiem piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs spriedīs Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sesijā pēc divām nedēļām Indijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti