Pasaules čempionāts rallijkrosā

Telefonintervija ar Andri Baumani

Pasaules čempionāts rallijkrosā

Pasaules čempionāts rallijkrosā. Lielbritānija

PČ rallijkrosā. Pārraide no Lielbritānijas

Baumanis pirmoreiz sezonā netiek pasaules rallijkrosa posma finālā. Spilgtākās epizodes

Rallijkrosa pilots Jānis Baumanis "Stard" komandas sastāvā svētdien Lielbritānijā startēja pasaules čempionāta ceturtajā posmā Silverstonas trasē un pirmo reizi sezonā nesasniedza finālu.

Pēc svētdien aizvadītajām divām pēdējām kvalifikācijas kārtām summā 12 labākie piloti nodrošināja dalību pusfinālā, kur startēja arī Baumanis.

Jāņa Baumaņa veiksmīgi sākto pusfināla braucienu aptur 

Pusfināla braucienā Baumanis kontaktsituācijām bagātā startā pēc pirmajiem pagriezieniem izlauzās otrajā pozīcijā, tomēr brauciens tika apturēts, jo trases malā uz sāniem guļot palika soma Joni Vīmana spēkrats. 

Atkārtots pusfināls ar Jāņa Baumaņa dalību 

Atkārtotajā pusfināla braucienā starts bija rāmāks un Baumanis drīz vien devās džokera aplī, braucienu turpinot pēdējā pozīcijā. Pēc mašīnas aizdegšanās izstājās brits Olivers Benets, kas palīdzēja Baumanim pakāpties no piektās uz ceturto vietu. Iekļūt trijniekā, kas nodrošinātu dalību finālā, Latvijas pilotam līdz finišam neizdevās. 

Timijs Hansens uzvar finālbraucienā 

Finālā uzvarēja zviedrs Timijs Hansens, aiz sevis trijniekā atstājot norvēģi Andreasu Bakerūdu un savu tautieti Antonu Marklundu.

Telefonintervija ar Andri Baumani 

Jāņa Baumaņa tēvs Andris Baumanis pēc sacīkstēm telefonintervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka sacensības izvērtās smagas un pusfinālā pietrūka ātruma, lai apsteigtu Kristianu Sabo cīņā par 3.vietu braucienā un iekļūšanu finālā. Iespējams, mašīnas jauno amortizatoru dēļ neizdevās braucienu sākums no starta līnijas, piebilda Andris Baumanis. 

Jāņa Baumaņa brauciens trešajā kvalifikācijā 

Trešajā kvalifikācijā Baumanis braucienā pēc starta un pirmajiem pagriezieniem ieņēma 4.vietu, kurā piecu braucēju konkurencē arī finišēja. Ātrākais braucienā bija zviedrs Timijs Hansens. Trešās kvalifikācijas summā Baumanis bija desmitais.

Jāņa Baumaņa brauciens ceturtajā kvalifikācijā 

Ceturtajā kvalifikācijā Baumanis savā braucienā pēc starta nostabilizējās ceturtajā pozīcijā, bet līdz finišam pakāpās vienu vietu augstāk. Ceturtās kvalifikācijas kopvērtējumā Baumanis ieņēma 11.vietu, savukārt visu kvalifikācijas braucienu summā noslēdza pirmo desmitnieku.

Jānis Baumanis par veikumu kvalifikācijā 

Baumanis pēc kvalifikācijas Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka lietus samērcētajā trasē neizdevās sasniegt cerēto. Ar iekļūšanu pusfinālā Baumanis bija apmierināts, bet norādīja, ka no trešās rindas braucienā cīņa par vietu finālā nebūs vienkārša. 

Pēc sestdien aizvadītajām pirmajām divām kvalifikācijām Baumanis ieņēma 11.vietu.

Baumanis pēc četriem posmiem sezonas kopvērtējumā saglabāja 4.vietu ar 62 punktiem, turpretim līderpozīcijās ar 88 punktiem ir zviedrs Timijs Hansens, par četriem punktiem apsteidzot savu brāli un tuvāko konkurentu Kevinu Hansenu.

Pasaules čempionāta sezonā plānoti 10 posmi, no kuriem priekšpēdējais septembrī risināsies Biķernieku trasē Rīgā.

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti