Hokeja izlases treneris: Galvenais ir neizgāzties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijas hokeja izlase otrdien "Arēnā Rīga" vienīgajā pārbaudes spēlē pirms 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas tā arī nespēja gūt vārtus un ar 0:3 piekāpās Dānijai. Šajā mačā galvenā trenera amatā pēc 15 gadu pārtraukuma atgriezās Haralds Vasiļjevs, kurš pēc mača atzina, ka gan spēle, gan rezultāts neapmierina visus – spēlētājus, trenerus un līdzjutējus.

Pāris dienu vēl ir laika pārdomām, lai kaut ko labotu un darītu, sacīja Vasiļjevs. Spēlē pret dāņiem bijuši arī patīkami brīži, bet vēlāk komanda atkal palaidās. "Ripas zaudēšana bez cīņas - tas nevienam nepatīk," teica treneris.

Katrā periodā Latvijas izlase ielaida pa vieniem vārtiem – pirmajā tas notika 16.minūtē, kad dāņu uzbrucējs Niklass Harts izmantoja brīdi, kad Edgaram Masaļskim tika aizsegts skats, un raidīja ripu vārtos. Otrajā periodā nebija nospēlētas vēl piecas minūtes, kad Frans Nilsens ar metienu, kāds negadās bieži – uzreiz no iemetiena punkta trāpīja starp Masaļska kājsargiem un 2:0.

Jau iepriekš bija paredzēts, ka Masaļskis un Kristers Gudļevskis spēles laiku dalīs uz pusēm, jo ne vienam ne otram šajā sezonā vēl nav spēļu prakses. Trešos vārtus dāņiem guva tas pats  Nilsens trešā perioda devītajā minūtē, kad mūsējie bija palikuši mazākumā.

Lai arī vārti netika gūti, paši spēlētāji saglabā optimismu, ka līdz ceturtdienas spēlei ar Austriju viss būs kārtībā. Zemgus Girgensons, kurš no izlases spēlētājiem šobrīd vienīgais ir bez spēkā esoša līguma, sacīja, ka komanda vēl eksperimentē ar dažādām lietām. "Domāju, ka uz nākamo spēli viss būs ideāli," viņš teica.

Savukārt Vasiļjevs bija piesardzīgāks un lietoja pat vārdus "galvenais neizgāzties". "Vienā dienā vēl jāmēģina daudz kas labot un centīsimies neizgāzties. [Pirmā spēle] būs viena no izšķirošajām turnīrā," uzsvēra treneris.

Debiju pieaugušo izlasē piedzīvoja deviņpadsmitgadīgais Mārtiņš Dzierkals, kurš arī šajā sezonā turpinās spēlēt Kvebekas junioru līgā. Kopā ar citiem jaunajiem – Rodrigo Ābolu un Edgaru Kuldu – noteikti nebija sliktākais uzbrucēju trijnieks Latvijas izlasē.

Dzierkals sacīja, ka komanda vēl piestrādā pie taktikas zīmējumiem, bet pārbaudes spēle ir tikai treniņš pirms galvenā turnīra.

Ja pēcspēles preses konference ritēja uz tādas minorīgas nots, pašās beigās Vasiļjevs sita dūri galdā un atzina – visu lielā mērā izšķirs ceturtdienas spēle. "Ja vinnēsim ceturtdien, tā saruna būs savādāka," viņš teica.

Tātad ceturtdien plkst. 19.30 "Arēnā Rīga" gaida pirmā kvalifikācijas turnīra spēle Latvijas izlasei – pret Austriju. Līdz nedēļas beigām būs jātiekas arī ar Japānas un Vācijas valstsvienībām. Spēļu tiešraides būs LTV7 un lsm.lv. Olimpisko ceļazīmi iegūs tikai turnīra uzvarētāji.