Galvenie favorīti U-20 pasaules hokeja čempionātā sasniedz pusfinālu

Pēc sestdien aizvadītajiem ceturtdaļfināliem Kanādā kļuva zināmas četras komandas, kas U-20 pasaules hokeja čempionātā turpinās cīņu par medaļām, liecina rīkotāju informācija. Cerības uz titulu saglabā mājinieki kanādieši, kā arī Somijas, Krievijas un ASV juniori.

Pašreizējie titula īpašnieki Kanādas hokejisti ceturtdaļfinālā ar 3:0 uzveica Čehiju.

Savukārt Krievijas izlase vietu pusfinālā nodrošināja ar nebūt ne viegli nākušu uzvaru 2:1 pār vāciešiem.

Ziemeļvalstu ceturtdaļfināla duelī 2019.gada čempione Somijas izlase ar 3:2 bija pārāka par zviedriem. Somi atspēlējās pēc nonākšanas zaudētājos ar 0:2 un uzvaras vārtus Toni Hirvonens guva 25 sekundes pirms beigu svilpes.

Pēdējo ceļazīmi uz pusfinālu ieguva ASV hokejisti ar uzvaru 5:2 pār slovākiem.

Kanādas izlase pusfinālā tiksies ar Krieviju, bet otru finālistu noteiks ASV un Somijas juniori.

Pusfināli notiks pirmdien, savukārt finālspēles par medaļām Edmontonā paredzētas otrdien, 5.janvārī.

Pandēmijas radītā apdraudējuma dēļ nenotika U-20 pasaules čempionāts pirmās divīzijas A grupā, kur bija paredzēta Latvijas izlases dalība. U-20 turnīru pirmās divīzijas A grupā bija plānots aizvadīt decembra vidū Dānijas pilsētā Horsholmā, piedaloties arī Baltkrievijas, Ungārijas, Kazahstānas un Norvēģijas junioriem, kā arī mājiniekiem dāņiem. Pirmās divīzijas A grupā komandas cīnās par iekļūšanu spēcīgāko valstu turnīrā.

Tā kā pirmās divīzijas A grupā neviens nenopelnīja ceļazīmi "uz augšu", neviena komanda arī nezaudēja vietu elites grupā.