Latvijas U-20 hokeja izlase iekļūst pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā

Kanādas izlases uzvara 6:3 pār Vāciju svētdien nodrošināja Latvijas hokejistiem vietu U-20 pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā. Vāciešiem pēdējā spēlē grupā bija nepieciešams vismaz viens punkts, lai apsteigtu Latviju un nenonāktu pārspēlē par vietas saglabāšanu elitē.

Latvijas izlase četrās spēlēs guva vienu uzvaru, bet ar to pietika, lai iegūtu 4. vietu A grupā un turnīru Zviedrijā turpinātu ceturtdaļfinālā.

Cīņā par vietu pusfinālā Latvijas hokejistiem otrdien jātiekas ar ASV izlasi, kas B apakšgrupā uzvarēja visās četrās spēlēs pret Slovākiju, Čehiju, Šveici un Norvēģiju.

A grupas spēcīgākā komanda Zviedrija ceturtdaļfinālā spēlēs pret Šveices junioriem, Slovākijas izlasi gaida tikšanās ar somiem, bet Kanādas hokejistu pretinieki būs čehi.

Kanādas un Vācijas spēlē pēdējā trešdaļā vēl bija neizšķirts 3:3, līdz mača favorīti nodrošināja uzvaru ar trīs vārtu pārsvaru. Vāciešiem pārspēlē par palikšanu elitē būs jātiekas ar Norvēģijas izlasi.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase turnīru sāka ar trim zaudējumiem Zviedrijai (0:6), Kanādai (0:10) un Somijai (0:4), līdz pārspēja Vācijas vienaudžus (6:2). Savukārt ASV hokejistu rēķinā bija uzvaras pār Norvēģiju (4:1), Šveici (11:3), Čehiju (4:3 pēcspēles metienos) un Slovākiju (10:2).

U-20 pasaules čempioni Gēteborgā kļūs zināmi 5. janvārī.