Latvijas hokejisti gūst pirmo uzvaru U-20 čempionātā, saglabā izredzes uz ceturtdaļfinālu

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlase sestdien Gēteborgā pasaules junioru čempionāta apakšgrupu turnīra pēdējā spēlē ar rezultātu 6:2 pārspēja vienaudžus no Vācijas un saglabāja cerību iekļūt ceturtdaļfinālā.

Latvijas labā divus vārtus guva Sandis Vilmanis, kamēr pa reizei Vācijas vārtos ripu raidīja Ēriks Mateiko, Rodžers Bukarts, Pēteris Bulāns un Rainers Dārziņš.

Mača ievadā Latvija pārtrauca "sauso" maču sēriju jau pēc spēlētām nepilnām trīs minūtēm, kad Vācijas vārtsargu pārspēja Mateiko.

Pirmās trešdaļas vidū Vācijas hokejisti bez pārkāpuma nespēja apturēt Danu Ločmeli un Latvija tika pie divu minūšu vairākuma, kuru ar precīzu metienu noslēdza Bukarts, dubultojot pārsvaru. Tuvojoties pirmā perioda izskaņai, Latvijas hokejisti pārspēja Vācijas vārtsargu trešo reizi, ar spēcīgu plaukstas metienu izceļoties Bulānam.

Vācijas un Latvijas spēles epizodes

Otrās trešdaļas ievadā Latvija tika pie vēl viena vairākuma, kas netika izmantots. Neilgi pēc tam divu minūšu noraidījumu nopelnīja Emīls Veckaktiņš un īsi pēc mazākuma izturēšanas Vācijas hokejists Samuels Šindlers teju no zilās līnijas raidīja ripu Latvijas vārtos.

Latvijai izdevās atjaunot trīs vārtu pārsvaru otrā perioda vidusdaļā, kad Dans Ločmelis viduszonā atņēma pretiniekiem ripu un piespēlēja Dārziņam, kurš ar precīzu metienu noslēdza pretuzbrukumu. Trīs minūtes līdz otrā perioda beigām Latvija vēl 51 sekundi varēja spēlēt lielajā vairākumā, kura laikā 5:1 Latvijas labā panāca Vilmanis.

17 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām Dāvis Borozinskis tika pie divu minūšu noraidījuma, un vācieši noslēdzošo periodu sāka vairākumā, kura laikā latvieši neielaida vārtus. Nepilnu minūti vēlāk Latvija palika vēlreiz mazākumā, taču arī Latvijas vārtos ripa nenonāca.

Tuvojoties trešā perioda vidum, Ločmelis veiksmīgi atņēma ripu pretiniekiem Vācijas aizsardzības zonā un piespēlēja Vilmanis, kurš izcēlās ar otrajiem vārtiem, rezultātam kļūstot 6:1 par labu Latvijai.

Mača 54.minūtē Vācijai izdevās raidīt ripu Latvijas vārtos otro reizi šajā mačā, ar precīzu metienu izceļoties Norvinam Panoham.

Spēles izskaņā Latvija tika pie piecu minūšu vairākuma, kas netika izmantots, un mačs noslēdzās ar rezultātu 6:2 par labu Latvijai.

Latvijas izlases treneris Artis Ābols par spēli pret Vāciju

A grupā līdere ar deviņiem punktiem trīs spēlēs ir Zviedrija, sešus punktus guvusi Kanāda, pa trīs punktiem ir divas cīņas aizvadījušajai Vācijai un Somijai, kamēr Latvija arī tikusi pie trīs punktiem četros mačos.

Svētdien Vācijas hokejisti tiksies ar Kanādu un Somija spēkosies ar Zviedriju. Ja noslēdzošajās apakšgrupas spēlēs Vācija un Somija vairs netiks pie punktiem, tad vērā tiks ņemta gūto un ielaisto vārtu attiecība starp Latviju, Vāciju un Somiju.

Ja Somija izcīnīs vismaz vienu punktu pret zviedriem, tad Latvija uzreiz iekļūs ceturtdaļfināla, bet, ja pie punktiem tiks vācieši, tad Latvijai nāksies cīnīties par palikšanu elites divīzijā.

Latvijas hokejisti piedzīvojuši trīs "sausos" zaudējumus - 0:6 pret Zviedriju, 0:10 pret Kanādu un 0:4 pret Somiju. Vāciešiem aiz muguras ir divas spēles, kurās ar 4:3 tika pārspēta Somija un ar 0:5 zaudēts Zviedrijai.

B grupas līdere ar deviņiem punktiem trīs cīņās ir Slovākija, astoņus punkts iekrājusi ASV, četri punkti ir Čehijai, Šveice izcīnījusi trīs punktus, kamēr Norvēģija četrās spēlēs palikusi bez punktiem un cīnīsies par vietas saglabāšanu elites divīzijā.

Četras labākās komandas iekļūst ceturtdaļfinālā, bet piektajā vietā esošā komanda aizvadīs vienu spēli par palikšanu elitē.

Latvijas izlases kapteinis šajā čempionātā ir Dans Ločmelis, kurš kopā ar Latvijas pieaugušo valstsvienību šovasar pasaules meistarsacīkstēs izcīnīja bronzas medaļu.

Pirms turnīra Latvijas jaunie hokejisti Zviedrijā aizvadīja divas pārbaudes spēles, kurās ar 3:4 tika zaudēts Čehijai un ar 6:2 uzvarēta Norvēģija.

Latvijas U-20 izlases sastāvā ir iekļauti trīs vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji. Turnīra noteikumi paredz, ka savainotu spēlētāju, kuram trauma neatļauj vairāk piedalīties sacensībās, drīkst aizstāt ar citu hokejistu.

Uz Zviedriju Latvijas izlase devās 26 hokejistu sastāvā. Pirms turnīra sākuma izlases sastāvs tika samazināts līdz 25 spēlētājiem, atskaitot vienu no uzbrucējiem Otto Poļakovu, bet diviem spēlētājiem - aizsargam Elvim Laškovam un uzbrucējam Kristeram Ansonam - paliekot rezervistu statusā.

Šogad pasaules čempionātā drīkst piedalīties 2004.gadā dzimušie un jaunāki spēlētāji.

Meistarsacīkstes no 26.decembra līdz 5.janvārim norisinās Gēteborgā.