Bez zvaigznēm spēlējošā Latvijas hokeja izlase pārliecinoši uzvar Slovēniju

Kanādiešu speciālista Boba Hārtlija trenētā Latvijas hokeja izlase, kuras kodolu veido Latvijā spēlējošie spēlētāji, ceturtdien Minskā noraidījumiem bagātā spēlē ar 4:1 uzvarēja Slovēnijas valstsvienību, liecina organizatoru informācija.

Latvijas hokejisti spēli iesāka aktīvi, un jau spēles piektajā minūtē Rūdolfam Maslovskim izdevās izvirzīt komandu vadībā. Viņam šie bija pirmie vārti Latvijas izlases kreklā. Pirmās trešdaļas noslēgumā Mārtiņš Dzierkals izrādījās izveicīgāks par pretinieku vārtsargu, un rezultāts uz tablo rādīja jau 2:0. Dzierkalam šis bija pirmais vārtu guvums šīs sezonas oficiālajos mačos.

Otrajā trešdaļā Latvijas izlase neapstājās. Jau pašā perioda ievadā Egīls Kalns padeva skaistu piespēli Edgaram Kuldam, kurš meistarīgi to raidīja pretinieku vārtos. Bet pēc dažām minūtēm jau pats Kalns atzīmējās ar vārtu guvumu, kas gūti spēlējot vairākumā. Arī Kalnam šis vārtu guvums ir pirmais izlases sastāvā.

Trešajā trešdaļā slovēņiem izdevās samazināt vārtu starpību, vairākumā vārtus gūstot Nikam Simsičam.

Par labāko Latvijas izlasē šajā spēlē tika atzīts trešo vārtu autors Kulda.

Pēc spēles abas izlases sarunāja aizvadīt pēcspēles metienu sēriju, kurā ar 2:1 pārāka bija Slovēnijas izlase.

Šogad izlasē ir tikai daži no ārzemēs spēlējošajiem hokejistiem – komandas kodolu veido Latvijas Virslīgas klubu spēlētāji. "Euro Ice Hockey Challenge" posmā Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā Latvijas hokejistiem pretim stāsies vēl Francija un mājiniece Baltkrievija. Spēles tiešraidi pret Baltkrieviju sestdien varēs redzēt tiešraidē LTV7 un REPLAY.lv.