Ungāri kļūdas nepiedod: FS «Jelgava» cieš zaudējumu UEFA Jaunatnes līgas spēlē

FS "Jelgava" trešdien Budapeštā UEFA Jaunatnes līgas pirmās kārtas pirmajā spēlē ar 0:3 piekāpās Budapeštas MTK U-19 komandai.

Spēles rezultāts tika atklāts pirmā puslaika kompensācijas laika ievadā, kad ar precīzu sitienu izcēlās Māķāšs Tomāss. Otrajā puslaikā laukuma saimniekiem vēl divi vārtu guvumi – šie goli Ādama Merēņi un Adina Molnāra rēķinā.

FS "Jelgava" valdes loceklis Edgars Kļenausks pēc spēles atzina, ka spēle ir bijusi līdzvērtīga, taču pie rezultāta vainojamas pašu kļūdas. Pirmais puslaiks aizritējis ļoti vienlīdzīgi, un tikai kompensācijas laikā pašu kļūdas dēļ ielaisti pirmie vārti.

Otrais puslaiks jau aizritējis mājinieku zīmē, bet beigās jelgavnieki spējuši sakārtot savu spēli, taču atkal iegāzušas pašu kļūdas.

Kļenausks norādīja, ka gadu ziņā "Jelgavas" komanda ir nedaudz jaunāka par ungāriem – šajā vecumā gadu, divu starpību ļoti varot just. Pretinieku komanda ir laba, tehniska un ātra.

Jelgavniekus pārsteidza arī ietilpīgais stadions. Uz spēli bija atnākuši 500–600 līdzjutēju, un atmosfēra bijusi ļoti laba. Jelgavniekus pārsteidza, ka pat Budapeštā tribīnēs atradušies līdzjutēji, kas komandu uzmundrinājuši ar saucieniem.

Atbildes spēle notiks 5. oktobrī Jelgavā. Jelgavniekiem, kuru kodolu veido komanda, kas spēlē Nākotnes līgā, vēl ir laika izvērtēt savas kļūdas un radīt intrigu.

Šī dueļa uzvarētāja iekļūs otrajā kārtā, kur pretim stāsies vai nu Izraēlas "Ashod", vai arī Bosnijas un Hercegovinas vienība Baņa Lukas "Borac".

UEF Jaunatnes līgā čempionāts tiek aizvadīts jau kopš 2013./2014. gada sezonas. Pagājušajā gadā turnīrā Latviju pārstāvēja "Daugavpils" U-19 komanda, kas apstājās pirmajā kārtā.