Nīderlandes izlase pievienojas Eiropas futbola čempionāta astotdaļfinālistiem

Nīderlandes valstsvienība ceturtdien Amsterdamā ar 2:0 uzvarēja Austrijas futbolistus C apakšgrupas līderu spēlē un pievienojās Eiropas čempionāta astotdaļfinālistiem, liecina rīkotāju informācija. Dienas pirmajā spēlē C grupā Ukrainas izlase Bukarestē ar 2:1 pārspēja Ziemeļmaķedoniju un ar pirmo uzvaru saglabāja cerības uz dalību izslēgšanas turnīrā, kur pretendēs tikt arī austrieši.

(papildināts ar Nīderlandes uzvaru)
Vārtus Nīderlandei guva Memfiss Depaijs un Denzels Damfrīss.

Austrietis Davids Alaba 9.minūtē soda laukuma stūrī uzkāpa uz kājas Damfrīsam, par ko tiesnesis pēc sazināšanās ar video konsultantu piesprieda 11 metru soda sitienu. Daniels Bahmans viesu vārtos gan uzminēja, kur sitīs Depaijs, bet bumbu apakšējā stūrī nespēja tvert. Depaijam pirmajā puslaikā bija lieliska iespēja rezultātu dubultot, taču pēc teicamas Vouta Veghorsta piespēles viņš pie vārtsarga laukuma robežas neprecīzi no gaisa trāpīja pa bumbu, kas aizlidoja mērķim krietni secen.

Otrajā puslaikā laukuma saimnieki izšķērdēja iespēju pēc stūra sitiena - Stefana de Vrija ar galvu raidīto bumbu vārtsargs atvairīja pa sitienam Matijsam de Ligtam, kurš netrāpīja vārtos. Otros vārtus Nīderlandes izlase guva ātrā uzbrukumā 66.minūtē, triecienu noslēdzot Damfrīsam.

Savukārt Bukarestē ukraiņiem veiksmīgs bija pirmā puslaika vidus - Andrijs Jarmoļenko 29.minūtē pēc stūra sitiena atklāja rezultātu, savukārt Romans Jaremčuks piecas minūtes vēlāk rezultātu jau divkāršoja, pretiniekiem neveiksmīgi cenšoties izveidot mākslīgo aizmuguri.

Ziemeļmaķedonijas izlases cerības vairoja vārtu guvums 57.minūtē - Ezgjana Alioski izpildītu 11 metru soda sitienu Ukrainas vārtsargs Georgijs Buškans gan atvairīja, taču bumba nonāca pie maķedonieša, kurš nekavējās izmantot otro iespēju. Ukrainas izlase palaida garām iespēju mača galotni aizvadīt ar mazāku spriedzi, jo Ruslans Maļinovskis 85. minūtē nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Jau vēstīts, ka dienas vienīgajā spēlē B apakšgrupā dāņi Kopenhāgenā zaudēja Beļģijas izlasei, kam uzvara garantēja dalību astotdaļfinālā.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 komandas, kas priekšsacīkstēs ir sadalītas sešās grupās un aizvada spēles 11 pilsētās. Pēc apļa turnīra izspēles astotdaļfinālā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešās vietas ieguvējas.

Finālspēle 11.jūlijā notiks Vemblija stadionā Londonā.