Sirsnīgu emociju bagātinātā spēlē beļģi pieveic Dānijas futbolistus, iekļūst astotdaļfinālā

Beļģijas futbola izlase ceturtdien Kopenhāgenā ar 2:1 uzveica dāņus Eiropas čempionāta finālturnīra spēlē, kuru uz brīdi pārtrauca, lai fani un spēlētāji ar aplausiem sūtītu laba vēlējumus mājinieku futbolistam Kristianam Ēriksenam, kam iepriekšējā mačā uz brīdi apstājās sirds. Beļģijai uzvara nodrošināja dalību astotdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija.

Abus vārtus beļģi guva otrajā puslaikā, kura sākumā laukumā devās Kevins de Bruine, kļūstot par izšķirošu faktoru favorītiem veiksmīgā spēles pavērsienā.

Komandas 10. minūtē uz brīdi pārtrauca B apakšgrupas spēli, lai paustu atbalstu Ēriksenam, kurš turpina atlabt pēc veselības problēmām. Dānijas izlases vadība pirms mača pauda cerību, ka Ēriksens aplausus dzirdēs ne tikai televīzijā, jo stadions nav tālu no slimnīcas.

Dāņi jau līdz mazajai pauzei sarūpēja lielisku noskaņojumu saviem atbalstītājiem, kam nelielu vilšanos varēja radīt vienīgi apstāklis, ka mājinieki pirmajās minūtēs realizēja tikai vienu no vairākām teicamām vārtu gūšanas iespējām. Rezultātu jau otrajā minūtē atklāja Jusufs Poulsens, raidot bumbu vārtu tālajā apakšējā stūrī. Iespējas bija arī pasaules ranga līderei Beļģijai, tomēr dāņi pašaizliedzīgi novērsa visas briesmas saviem vārtiem.

Pēc pārtraukuma beļģiem laukumā devās de Bruine, aizvadot pirmo spēli kopš Čempionu līgas finālā gūtās sejas traumas. De Bruine 55. minūtē lieliski nospēlēja ātrā uzbrukumā, kura noslēgumā pēc viņa piespēles Torgans Azārs ar sitienu no brīvas pozīcijas vārtu priekšā panāca neizšķirtu.

Izcilību de Bruine vēlreiz apliecināja 70. minūtē, ar kreiso kāju no soda laukuma robežas sitot vārtu tuvajā stūrī un izvirzot Beļģiju vadībā. Tuvu neizšķirtam dāņi bija 87. minūtē, tomēr Martins Braitvaits pēc centrējuma trāpīja pa pārliktni.

Jau vēstīts, ka dienas pirmajā spēlē C apakšgrupā Ukrainas izlase Bukarestē ar 2:1 pārspēja Ziemeļmaķedonijas futbolistus un guva pirmo uzvaru Eiropas čempionāta finālturnīrā, saglabājot cerības sasniegt astotdaļfinālu. Dienas noslēgumā C grupas līdervienību mačā Amsterdamā laukuma saimniece Nīderlande mērosies spēkiem ar Austrijas izlasi.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 komandas, kas priekšsacīkstēs ir sadalītas sešās grupās un aizvada spēles 11 pilsētās. Pēc apļa turnīra izspēles astotdaļfinālā iekļūs katras grupas divas spēcīgākās komandas, kā arī četras labākās trešās vietas ieguvējas.

Finālspēle 11. jūlijā notiks Vemblija stadionā Londonā.