Čempione «Liepāja» zaudē FK «Ventspils»

Kurzemes derbijā spraigā cīņā pagājušās sezonas čempioniem futbola klubam “Ventspils” izdevās gūt pārliecinošu uzvaru pār šīs sezonas līderiem futbola klubu “Liepāja” ar rezultātu 3:1. Kā atzinis FK “Liepāja” prezidents Māris Verpakovskis, puiši ir mazliet atslābuši, jo sezonas lielais uzdevums jau paveikts.

Latvijas “SMScredit.lv” Virslīgas čempionāta spēli aktīvāk iesāka liepājnieki, taču drīz vien iniciatīvu pārņēma mājinieki. Spēles devītajā minūtē vārtus guva “Ventspils” aizsargs Antons Jemeļins. Komandas turpināja aktīvu spēli, taču rezultāts uz tablo nemainījās līdz pat spēles 60. minūtei, kad liepājniekiem beidzās izlīdzināt rezultātu, panākot neizšķirtu 1:1. Precīzs bija Iļja Sadčins. Taču ventspilnieki ātri atguva iniciatīvu, un 70. minūtē rezultāts jau bija 2:1 – bumbu liepājnieku vārtos raidīja Eduards Tīndenbergs. Četras minūtes līdz spēles pamatlaika beigām Tīdenbergam izdevās gūt otros vārtus šajā spēlē, un rezultāts līdz pat spēles beigām saglabājās 3:1 ventspilnieku labā.

“Skonto” šodien ar rezultātu 3:2 pārspēja “Daugavpili”, tādējādi palielinot izredzes cīņai par vicečempiona titulu. Šīs spēles rezultātu atklāja daugavpilietis Jurijs Sokolovs, taču jau pēc divām minūtēm spēles rezultātu izlīdzināja Andrejs Kovaļovs. Spēles 73. minūtē Pāvels Riževskis izvirzīja daugavpiliešus vadībā, bet piecas minūtes līdz pamatlaika beigām neizšķirtu atkal panāca Ofosu Apija. Kompensācijas laika otrajā minūtē precīzs bija Artūrs Karašausks, kurš izvirzīja “Skonto” vadībā ar rezultātu 3:2.

Veiksmīga šī diena bijusi virslīgas pastarītei “Metta”/LU, kura ar rezultātu 3:0 uzveica Jūrmalas “Spartaku”. Rezultātu atklāja Artis Ojārs Ostrovskis, vēl pēc 10 minūtēm otros vārtus guva Roberts Uldriķis. Un spēles 40. minūtē Adgars Vardanjans guva trešos vārtus “Metta”/LU labā. Otrs puslaikā rezultāts uz tablo tā arī nemainījās.

Šobrīd virslīgas kopvērtējumā “Liepāja” ar 49 punktiem 24 spēlēs ieņem pārliecinošas līderpozīcijas. Par vicečempionu titulu cīņu turpina “Skonto” un “Ventspils” – abām komandām 24 spēlēs izdevies sakrāt 42 punktus. “Jelgava” ar 40 punktiem ierindojas ceturtajā vietā, savukārt piektajā ir Jūrmalas “Spartaks” ar 21 punktu, sestajā – “Daugavpils” ar 14 punktiem. Turnīra tabulu noslēdz “Metta”/LU ar sakrātiem 12 punktiem.