Bilbao «Athletic» liedz «Barcelona» futbolistiem izcīnīt Spānijas Superkausu

Kluba vēsturē pirmo trofeju pēdējā 31 gada laikā pirmdien izcīnīja Bilbao "Athletic", kas viesos nospēlēja neizšķirti 1:1 ar "Barcelona" futbolistiem un kļuva par Spānijas Superkausa ieguvēju, liecina rīkotāju informācija. Divu spēļu summā Basku zemes klubs bija pārāks ar 5:1.

"Barcelona" nelielas cerības uz šogad piekto trofeju vēl saglabāja Lionela Mesi gūtie vārti pirmā puslaika beigās, taču izredzes praktiski bija zudušas 10 minūtes pēc pārtraukuma, kad noraidījumu nopelnīja Žerārs Pikē.

Turklāt Aritss Aduriss otrā puslaika vidū panāca izlīdzinājumu un cīņas iznākums praktiski bija izšķirts. Aduriss ar trīs vārtu guvumu izcēlās pirmajā spēlē, kurā Bilbao klubs bija pārāks ar 4:0.

Neveiksme liegs "Barcelona" atkārtot 2009.gadā sasniegto kluba rekordu un kalendārā gada laikā izcīnīt sešas trofejas.

"Barcelona" šopavasar uzvarēja arī Spānijas čempionātā un triumfēja Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) Čempionu līgā, savukārt augustā izcīnīja UEFA Superkausu. Katalonijas kluba īpašumā ir arī Spānijas kauss un "Barcelona" saglabā izredzes uz piecām trofejām, ja gada beigās spēs uzvarēt klubu Pasaules kausa izcīņā.

Spānijas Superkausa izcīņā valsts čempioni tiekas ar Spānijas kausa īpašniekiem, taču aizvadītajā sezonā "Barcelona" ieguva abas trofejas, tādēļ iespēja pretendēt uz Superkausu tika dota Spānijas kausa finālistiem Bilbao "Athletic".